תחזוקת רכב שאפשר לעשות לבד

חשיבותה של תחזוקת הרכב מתבטאת במגוון מישורים ועשויה גם לשמור עליכם בטוחים וגם לחסוך לכם עד אלפי שקלים בשנה. אספנו עבורכם כמה פעולות ממש פשוטות שיסייעו לכם להאריך את ימיהם של רכיבי הרכב ולהקדים תרופה למכה.

מעקב תדיר לאיתור מוקדם ומהיר

על ידי מעקב תדיר אחר מצב הנוזלים והשמנים ברכב ניתן להימנע ממגוון תקלות ולאתר בעיות מבעוד מועד. ממש כמו באינסטלציה – איתור מוקדם יכול להוביל לתיקון קל, פשוט ושאינו כרוך בהוצאה כספית גבוהה, אך התעלמות או הזנחה עלולים להוביל לכך שגם תקלה קטנטנה תהפוך לצרה צרורה, תגזול מכם זמן רב, משאבים רבים ואפילו תסכן את בטיחות הנהג והנוסעים.

אילו בדיקות מומלץ לבצע באופן תדיר?

ברכב עלולות לצוץ מגוון תקלות, אשר את מרביתן ניתן לפתור במוסך קאיה בירושלים. אך לפני שאתם מניעים ונוסעים, יש 5 פעולות שלא דורשות מכם אפילו להכניס את המפתח לסוויץ.

  1. מידי שבוע מומלץ לבדוק את רצועות המנוע על ידי התבוננות ובדיקה ידנית. במידה והרצועות רפויות יש להגיע מיד למוסך בירושלים לביצוע מתיחה. במידה והן סדוקות יש להחליפן ובכך להימנע מפגיעה בראש המנוע והשבתת הרכב במידה והן ייקרעו.
  • מידי יום, לפני שמתחילים בנסיעה, מומלץ לבחון את השטח שמתחת לרכב ולוודא שאין שלוליות של מים או שמן – בדיקה זו מסייעת לאבחן נזילות שעלולות להוביל לצריכה מוגברת של דלק או שמן ואף להרס המנוע. זיהיתם נזילה? הגיעו אל מוסך רנו בירושלים לאיתור התקלה וטיפול מהיר ומקצועי.
  • מידי שבוע מומלץ לבדוק את לחץ האוויר שבצמיגים ולוודא שהוא תואם להוראות היצרן. לחץ אוויר לא מאוזן פוגע ביציבות הרכב ומסכן את בטיחות הנוסעים. כמו כן, הוא מוביל לשחיקה מהירה של הצמיגים ואף מעלה את צריכת הדלק.
  • בכל מספר ימים מומלץ להביט במצבר ולוודא שאין סביבו שלוליות של אבקה לבנה, שנובעת מהצטברות חומצות. בדרך כלל בעיה זו מעידה על בעיה בהספק החשמלי וטיפול במוסך על ידי איש מקצוע עשוי לחסוך רכישה של מצבר חדש.
  • בהתאם לאופי ותדירות הנסיעה מומלץ לבצע בדיקת שמן ומים כשהמנוע קר ברכב רגיל וכשהמנוע חם בגיר אוטומטי (כשידית ההילוכים במצב Parking. כמו כן, חשוב שלא להוסיף כמות גדולה מידי של שמן, שעלולה להזיק למנוע.

זקוקים למוסך בירושלים? הנה המלצה מפי המקצוענים שלנו

היכרות עם השמנים והתוספים שמתאימים לרכב שלכם תאפשר לכם להבטיח את תקינות המנוע ויתר הרכיבים. מומלץ להצטייד בהם מבעוד מועד ולרכוש אותם בחנות למוצרי רכבים במקום במוסך בעת תיקון, ובכך לחסוך הרבה מאוד כסף. כמו כן, על ידי היכרות עמם תבטיחו שאיש מקצוע שמטפל ברכבכם לא משתמש בחומרים איכותיים פחות או בחומרים שאינם על פי הוראות היצרן.

לסיכום

הקפדה על הפעולות שציינו יכולה לסייע לכם להפחית את בלאי רכיבי הרכב ואף להאריך את חייו. פעולות תחזוקה בסיסיות נועדו לשימור ומניעה של תקלות עתידיות. חשיבותן באה לידי ביטוי בפן הכלכלי, אך במקרים מסוימים עלולה לחסוך מכם עגמת נפש ואף להציל את חייכם.

זקוקים לאנשי מקצוע? אנו במוסך ראנדן זמינים לסייע לכם ולתת לכם מידע נוסף.

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול