טיפול לרכב – האם לבחור במוסך יבואן או מוסך כללי

מוסך בירושליםבעבר, בעל רכב היה חייב לטפל ברכבו במוסכים מטעם היבואן, שאם לא כן היה מאבד את האחריות על הרכב. כיום, הודות לתיקון בחוק (חוק ההגבלים), כל בעל רכב יכול לטפל ברכבו בכל מוסך שהוא, ועדיין להיות זכאי לאחריות היבואן, כל עוד מדובר על מוסך מורשה על ידי משרד התחבורה. כך, בעלי רכבים יכולים לבדוק ולהחליט מהו המוסך הנכון עבורם, בין אם מדובר בטיפול תקופתי, טיפול בתקלה ברכב או חלילה טיפול רכב לאחר תאונה. כך, לדוגמא, בעלי רכב ניסאן יכולים לבחור בין מוסך יבואן לבין מוסך ניסאן אחר.

התשובה לגבי השאלה שבכותרת המאמר אינה חד-משמעית ויש לבחון כל מקרה לגופו. להלן בחינת כמה שיקולים העולים בדרך כלל כאשר יש לבחור מוסך עבור טיפול לרכב :

מחיר

ללא ספק, אחת הסיבות העיקריות בגינן בעלי רכב מעדיפים לטפל ברכבם במוסך כללי ולא במוסך יבואן היא המחיר הגבוה שגובים האחרונים. פעמים רבות, מחיר שעת עבודה כמו גם מחיר חלקי החילוף במוסך יבואן גבוה בעשרות אחוזים לעומת מוסך אחר. מוסכי יבואן טוענים כי החלקים יקרים יותר היות והם מקוריים. חשוב לדעת כי על מוסך יבואן לאפשר ללקוח לבחור בין חלקי חילוף מקוריים לבין חלקים חלופיים, אך בפועל הדבר לא תמיד קורה. לכן, לפני הכנסת הרכב לטיפול, מומלץ להשוות בין כמה מוסכים לגבי עלות שעת העבודה, אשר יכולה להוות חלק משמעותי מעלות טיפול הרכב, וכן לשאול לגבי אפשרויות חלקי החילוף ומחיריהם.

מקצועיות

האם הסברה כי מוסכי יבואן הינם מקצועיים יותר ממוסכים כלליים נכונה? לא בהכרח. אמנם עם הגעת רכב חדש לארץ, מוסכי יבואן הם הראשונים לקבל עליו הדרכה. עם זאת, כיום גם מוסכים כלליים מקצועיים מקפידים על השתלמויות והכשרות שוטפות לעובדיהם בכדי להישאר מעודכנים כל העת בכל הנוגע לחידושים במערכות הרכב של היבואנים השונים. מוסך כללי מקצועי יוכל לתת לכם פעמים רבות שירות טוב לא פחות מזה של מוסך יבואן, ובעלויות נמוכות הרבה יותר.

חשוב להבין כי ניתן לערוך טיפולי רכב שוטפים במוסך כללי החל מן הטיפול הראשון, ולא לאבד את אחריות היבואן. כך, במידה ותיווצר תקלה ברכב, תוכלו לפנות למוסך היבואן לתיקון ללא עלות. מוסך כללי מקצועי יחתום בספר הרכב על הטיפולים השוטפים, כך שתוכלו להציגם בפני מוסך היבואן במידת הצורך וכן בפני קונים פוטנציאליים לכשתבקשו למכור את הרכב.

במידה ותבחרו בטיפול רכב במוסך שאינו מוסך יבואן, וודאו כי המוסך מחזיק ברישיון עסק בתוקף, כלומר מורשה כחוק לעסוק בתחום, וכן חבר באיגוד המוסכים. כך תדעו כי המוסך עובד תחת הפיקוח, החוקים והתקנות של משרד התחבורה ואיגוד המוסכים, ויש לכם כתובת לתלונות במידה וחלילה תהיה בעיה. במידה ויהיו ביניכם ובין המוסך חילוקי דעות לגבי התיקון, תוכלו לפנות לאיגוד המוסכים והוא יביא את העניין לבוררות בפני ועדה טכנית מטעמו. כמו כן, מומלץ לבדוק טרם הכנסת הרכב לטיפול שהמוסך מחזיק בציוד דיאגנוסטיקה מקצועי והוא בעל ניסיון בטיפול בסוג הרכב שלכם, לדוגמא מוסך המטפל ברכבי פיג'ו, מוסך סיטרואן בירושלים וכו'..

איכות חלקי חילוף ואחריות

חשוב להבין שישנם טיפולי רכב בהם ניתן להשתמש בחלקי חילוף לא מקוריים, שהינם איכותיים ותקניים. למרות שהחוק מחייב את מוסכי היבואן לאפשר ללקוח לבחור חלקים חלופיים, זה לא תמיד קורה בפועל. מוסכים כלליים אינם מחויבים להשתמש דווקא בחלקים שנמכרים על ידי היבואן, ולכן יטו יותר להציע ללקוח חלקי חילוף לא מקוריים במידה וניתן, וכך הלקוח יכול ליהנות מעלות נמוכה יותר. עם זאת, חשוב להדגיש כי ניתן ורצוי לשאול לגבי טיב החלפים, ולוודא כי מדובר במוסך מקצועי אשר יעשה שימוש בחלקי חילוף איכותיים, אשר עומדים בתקנים ומתאימים לדגם של רכבכם. כמו כן, באפשרותכם לבקש את החלקים הישנים אשר פורקו מהרכב, כך שתוכלו להיות בטוחים שהם אכן הוחלפו. נקודה חשובה שיש להדגיש היא כי מוסכים כלליים מקצועיים ולא רק מוסכי יבואן יספקו אחריות על התיקון ועל החלפים.

יחס אישי

לקוחות רבים חשים רגועים יותר במידה והם מרגישים שהם מקבלים יחס אישי מבעל העסק, ושיש 'עם מי לדבר'. לרוב, מוסכים מורשים הינם גדולים יותר ולכן הלקוח זוכה לפחות יחס אישי לעומת מוסך כללי בו יכול הלקוח לפנות ישירות לבעל המוסך, להתעניין לגבי הטיפול ברכב, לשוחח עימו לגבי העלויות הצפויות וכו'.

אם כן, ההחלטה האם לבחור במוסך יבואן או במוסך כללי היא אינדיבידואלית. כדאי ורצוי לערוך בדיקה של מספר מוסכים לפני הכנסת הרכב לטיפול. מעבר לבירור לגבי המחיר, מומלץ לבדוק גם את מקצועיות המוסך, איכות העבודה וחלקי החילוף, ולסמוך על ה'כימיה' וההרגשה הפנימית שלכם באשר לאמינות בעל העסק. בכל מקרה, לא כדאי להתפתות ולטפל ברכב במוסך שאינו מורשה על ידי משרד התחבורה רק לשם חיסכון בעלויות. עדיף לשלם מעט יותר על טיפול רכב מקצועי, ולא לשלם אח"כ ביוקר במידה ותיקון הרכב לא נעשה כראוי. זאת ועוד, מעבר לעלות הכלכלית, טיפול רכב במוסך שאינו מורשה עלול לסכן את ביטחונכם ובטחון היקרים לכם.

ראנדן – מוסך בתלפיות, ירושלים 

אנו במוסך ראנדן שואפים לתת ללקוחותינו את השירות הטוב ביותר בירושלים והסביבה ולשמור על מאגר הלקוחות המרוצים (בדף הפייסבוק של מוסך ראנדן תוכלו לקרוא ולהתרשם מהמלצות של לקוחות מרוצים).
מוסך ראנדן, הינו מוסך בירושלים אשר חבר באיגוד המוסכים בישראל, ומחזיק בתו תקן 'אמנת השירות' המבטיח שירות אדיב ומקצועי ללא פשרות. המוסך מוסמך ומוכשר לעבודות רכב שונות כגון מכונאות, חשמל ומיזוג אוויר, ומציע תחת קורת גג אחת מגוון שירותי רכב. כל טיפולי הרכב נערכים תוך הקפדה על עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף והתאמה מלאה להוראות היצרן, והמוסך מתחייב לאחריות מלאה על טיפולי רכב ועבודתו.

לתיאום בדיקה או טיפול רכב, חייגו 02-6780790 או לחצו ראנדן – מוסך בירושלים.

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול