5 התקלות הנפוצות ברכבים בישראל

בעלי רכבים רבים נתקלים כמעט באותן בבעיות עם הרכב שלהם במהלך השנים. אך הבעיות הנפוצות ביותר הן דווקא אלה שניתן להימנע מהן על ידי טיפול תקופתי, תחזוקה שוטפת של הרכב ותשומת לב פשוטה. הנה 5 התקלות הנפוצות ביותר ברכבים בישראל וכמה טיפים לטיפול.

מה הן התקלות הנפוצות ברכבים בישראל  

  1. בלמים – אין ספק שלבלמים יש תפקיד מכריע בבטיחות ברכב והנוסעים בו. שחיקה בבלמים היא אמנם בלתי נמנעת אך קל יחסית לדעת מתי הבלמים שלנו זקוקים להחלפה, הריי אנחנו נוהגים באוטו על בסיס קבוע ובולמים כל הזמן – כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לשים לב מתי הבלימה לא מספיק חדה וחזקה מספיק. בטיחות לפני הכול כמובן אז במיוחד לקראת החורף עשו אפילו בדיקה יזומה על ידי בלימה קיצונית כדי לוודא שהבלמים של הרכב שלכם עדיין במצב תקין.
  2. מצבר – עוד פריט הכרחי ברכב שלנו שמדי פעם מתרוקן כשאנו שוכחים אורות למשל או דלת פתוחה שמשאירה את האור הקטן בתקרת הרכב דולק כל הלילה, דבר שמרוקן את המצבר. בזכות המצבר הרכב מקבל מתח חשמלי לכל מערכות הרכב. טיפ קטן: לא נסעתם ברכב מעל שבוע? כדאי שתריצו קצת את המצבר מעל 10 דקות לכל הפחות בסל"ד בינוני.
  3. הגה רועד – בעיה בטיחותית נוספת שקל להבחין בה. הגה רועד זה סופר מסוכן והוא נובע על פי רוב מחוסר איזון בגלגלים (אגב, לחץ נמוך בגלגלים היא בעיה נפוצה נוספת).
  4. בעיה בממיר הקטליטי – בעיה ברכיב זה הקשור גם למערכת הפליטה של הרכב יכולה להצביע על בעיה ברכיב נוסף ברכב ולכן אפשר לטפל בשתי ציפורים במכה כשמטפלים בבעיה זו ובכל מקרה כדי לטפל בה שכן הביא כגורמת לזיהום רב ויכולה אפילו להוריד את הרכב שלכם מהכביש במידה וייתפס מזהם יתר על המידה.
  5. בעיות במצתים – אלו אותם פלאגים מפורסמים מהמערכון של הגשש הם האחרים על יצירת הניצוץ אשר מצית את תערובת האוויר והדלק במנוע. בעיה כזו שורפת דלק ומעלה את צריכת הדלק (וכמובן עולה לכם יותר כסף בכל תדלוק).

נתקלתם באחת מהבעיות הללו הרכב שלכם? אולי בעיה אחרת שאינה כגון: בעיה חיישן מד האוויר, אולי מכסה מיכל הדלק שלכם משוחרר וגורם לבעיות או שיש לכם תקלה בחיישן החמצן? קפצו לביקור תקופתי במוסך ראנדן בירושלים, מוסך המתמחה ברכבי קאיה בירושלים ומגוון רכבים אירופאים ויפנים בהם אנו מטפלים בכל הבעיות המצוינות ועוד.

מוזמנים להגיע לבדיקת חורף, לבצע הכנה לטסט, לעשות טיפולים תקופתיים ועוד. צרו קשר בטלפון ודאגו שהרכב שלכם יהיה תקין ובטיחותי בכל השנה!

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול