תקלות מנוע רכב


מוסך בירושליםהרכב הפרטי הפך לחלק בלתי נפרד בחייה של כמעט כל משפחה בישראל. רכב מציע יתרונות רבים עבור בעליו, אך הוא מצריך גם השקעה כספית ברכישתו, בחידוש הרישיונות והביטוחים וכן בתחזוקה שלו – טיפולי רכב תקופתיים כמו גם טיפולים לתיקון תקלות הצצות מפעם לפעם במהלך חיי הרכב. בין התקלות האלו ניתן למנות תקלות מנוע אשר מצריכות ברוב המקרים הכנסה של הרכב למוסך לבדיקה ולטיפול. טיפול בתקלות מנוע אינו מחייב הכנסת הרכב למוסך היבואן, וטיפול במוסך כללי מורשה לא יפגע באחריות. כך, לדוגמא, בעל רכב מסוג הונדה יכול בהחלט לקבל שירות מקצועי מצוין מאת מוסך הונדה בירושלים שהיא מוסך כללי, וזאת לרוב בעלות נמוכה באופן משמעותי מזו של מוסך היבואן.

תקלות נפוצות במנוע יכולות להתבטא בין היתר בצריכה מופרזת של דלק או שמן, Back fire ("פיצוץ" באגזוז), התחממות של המנוע, נקישות של בוכנות המנוע, היחלשות המנוע, בעיות בהצתה ועוד. בכל חשד לתקלה במנוע מומלץ שלא להמשיך בנסיעה בכדי לשמור על בטחון הנוסעים בו ולא לגרום נזקים חמורים יותר לרכב. חשוב לגשת למוסך בהקדם במידה ונדלקה נורת Check engine ("בדוק מנוע"), גם במקרים בהם היא נדלקת ונכבית לסירוגין. אמנם יתכן כי מדובר בתקלה קטנה, אך אם חלילה מדובר במשהו חמור יותר, התקלה עלולה להתבטא בכיבוי של המנוע באמצע נסיעה, דבר מסוכן ביותר.

בעוד ישנן תקלות הניתנות לאבחון בקלות יחסית, תקלות אשר מתרחשות לסירוגין או מתרחשות רק בתנאים מסוימים בעת הנהיגה יכולות להיות קשות יותר לאבחון. לדוגמא, מנוע אשר מפסיק לעבוד באופן פתאומי אך אח"כ חוזר לפעול באופן נורמלי. בעיה מסוג זה עלולה להעיד על בעיה אשר תצריך בדיקה של ראש המנוע או טבעות האטימה בבוכנות. לכן, פעמים רבות מוסכים בירושלים שואלים את בעל הרכב עם הכנסתו לטיפול סדרת שאלות במטרה לעזור לצוות המוסך בתהליך האבחון. הבנת הזמן או הנסיבות בהן התרחשה התקלה יעזרו, שכן אם התקלה לא תתרחש בזמן הבדיקה עצמה יתכן ויהיה קשה לאבחן אותה.

בכל חשד לתקלה במנוע מומלץ להכניס את הרכב לטיפול אצל מוסך בירושלים שהינו מוסך מורשה ומקצועי אשר מחזיק בציוד דיאגנוסטיקה ממוחשבת. מעבר לתחקור של בעל הרכב, צוות המוסך ישתמש בציוד מתקדם זה אשר מתחבר למחשב הרכב ויכול לסייע באיתור מהיר של התקלה ואבחון שלה במקרים רבים. באמצעות ציוד זה ניתן יהיה לבדוק קודים של תקלות קיימות, היסטוריה של תקלות קודמות וכן נתונים עכשוויים של הרכב אשר יכולים להטיל אור על הבעיה.

ראנדן, מוסך בתלפיות, מחזיק בציוד דיאגנוסטיקה לרכב, אשר מאפשר אבחון מתקדם לאיתור תקלות רכב. המוסך מעסיק אנשי צוות מוכשרים מקצועית ומנוסים ביותר בתחום זה, ועוסק בהצלחה בין היתר בתיקון מחשבי רכב ומערכות אלקטרוניות שונות המותקנות ברכב, כגון מערכות הזרקה, מזרקי לחץ גבוה ועוד.

לתיאום בדיקה או טיפול רכב, חייגו 02-6780790 או לחצו ראנדן – מוסך בירושלים.

 
 
 מוסך הונדה ירושלים  |  מוסך יונדאי ירושלים  |  מוסך פורד ירושלים 

סגירת תפריט

קביעת טיפול