תקלות חשמל ברכב

תקלות חשמל ברכבמערכת החשמל ברכב מורכבת מרכיבים רבים, ותקלות חשמל ברכב נעות מתקלות פשוטות הניתן לתיקון על ידי בעל הרכב ועד לתקלות מורכבות המצריכות טיפול מוסך על ידי חשמלאי רכב מוסמך. תקלות חשמל יכולות להתרחש במערכות ורכיבים שונים ברכב, ביניהם מחשב הרכב, החלונות החשמליים, מערכת האזעקה, הקודים או החיישנים, מערכת תאורת הרכב ועוד.

מוסך ראנדן הינו מוסך בירושלים אשר מעסיק צוות חשמלאי רכב מנוסים. לאור הפיתוחים הטכנולוגיים השונים בקרב יצרני הרכבים ומערכות החשמל המתקדמות ברכבים החדישים, המוסך מקפיד על כך שעובדיו יעברו השתלמויות והכשרות באופן שוטף, במטרה לתת את המענה המקצועי והיעיל ביותר לתקלות חשמל ברכב.

טיפול בתקלות מסוימות לא פעם מצריך אבחון מתקדם באמצעות מכשור טכנולוגי המיועד לאיתור תקלות רכב. כיום בכל מכונית מותקן מחשב רכב מתקדם אשר אחראי למעשה על מכלול הפעולות שמבצע הרכב, החל מהצתת המנוע ועד ניהול צריכת הדלק וסנכרון כל מערכות הרכב. לכן, איתור התקלה ותיקון מחשב הרכב מצריכים אבחון רכב ממוחשב. בעיות רכב נוספות, דוגמות תקלות במערכת ההזרקה, יכולות גם הן להצריך דיאגנוסטיקה ממוחשבת.

בין תקלות חשמל רכב נפוצות ניתן למנות בעיות במצבר. המצבר הינו מרכיב חשמלי מרכזי בכול כלי רכב. תפקידו לעזור להתניע את הרכב ולספק חשמל כשהרכב איננו מונע. בעוד ישנן פעולות שבעל הרכב יכול לבצע בעצמו בכדי להבין האם יש צורך בהחלפת המצבר, לעיתים הוא יתקשה לגלות האם מקור התקלה במצבר או ברכיב אחר ברכב.

בעיות חשמל נוספות אשר מתבטאות לא פעם באי יכולת להתניע את הרכב יכולות לנבוע מתקלות בסטרטר או באלטרנטור של הרכב. סטרטר (מתנע) הוא מנגנון ההנעה וההצתה של הרכב – מנוע חשמלי שתפקידו לאפשר למנוע לבצע סיבוב פעולה ראשוני על מנת להתחיל פעולתו, והוא מוזן לצורך הפעלתו ממצבר הרכב. האלטרנאטור הוא ספק החשמל העיקרי של הרכב כאשר הוא מונע. תפקידו לספק את כל צרכי החשמל של המכונית, ולטעון את המצבר. הוא למעשה גנרטור אשר מונע על ידי המנוע של המכונית באמצעות רצועת מנוע חיצונית.

תקלות חשמל נפוצות אחרות נוגעות למערכת התאורה של הרכב, הן התאורה החיצונית והן הפנימית (לוח השעונים והנורות השימושיות). בעוד החלפת נורה יכולה להתבצע על ידי בעל הרכב עצמו, תקלות מורכבות יותר מצריכות טיפול מוסך. כמו כן, תקלות חשמל שונות אשר מצריכות תיקון והחלפת רכיבים חשמליים כגון חיישנים, נתיכים (פיוזים), תיקון חיווטים ומגעים רופפים וכו' מצריכות טיפול על ידי חשמלאי רכב.

ראנדן, מוסך בתלפיות, מציע שירותי מוסך מקיפים לכל סוגי היצרנים המיובאים לישראל, כגון שירותי מוסך מאזדה, פיג'ו, טויוטה, סיטרואן, סובארו, סוזוקי, רנו, פולקסוואגן, יונדאי, סיאט, מיצובישי, פורד ועוד. המוסך מטפל בתקלות חשמל ברכבים פרטיים ומסחריים באמצעות מכשור טכנולוגי וציוד דיאגנוסטיקה לרכב מהמתקדמים בענף, תוך מתן דגש על שירות איכותי ובמחירים נוחים (עד 20% פחות מעלויות מוסכי שירות).

לתיאום בדיקה או טיפול רכב, חייגו 02-6780790 או לחצו ראנדן – מוסך בירושלים. 

סגירת תפריט

קביעת טיפול