תיקון, ניקוי או החלפת רדיאטור

רדיאטוררדיאטור בלתי תקין עלול לגרום נזקים חמורים. התחממות יתר של המנוע עלולה לגרום לעיוותים בחלקי המנוע ועקב כך לפגוע בתפקוד של הרכב. כמו כן, התחממות של המנוע מעל לטמפרטורה המקסימלית הרצויה יכולה להשבית את המנוע לחלוטין. מיותר לציין שמצבים כאלו עלולים לסכן גם את נהג הרכב ונוסעיו.

חשוב לדעת, הטמפרטורה של הנוזל הנמצא בתוך הרדיאטור יכולה להגיע עד 100 מעלות צלזיוס. ישנה סכנת כוויה חמורה בפתיחת הפקק של הרדיאטור בזמן שהמנוע חם! כאשר ישנו חשש כי הרדיאטור אינו פועל בצורה תקינה מומלץ לגשת בהקדם לטיפול של מוסך בירושלים.

פעולת הרדיאטור

הרדיאטור מהווה חלק ממערכת הקירור של הרכב ותפקידו לשמור על טמפרטורה מבוקרת של המנוע. בפעולתו, הרדיאטור מונע התחממות יתר של המנוע. מערכת הקירור שברכב מורכבת מרשת של צינורות ומעברים המאפשרים הובלה של חום המנוע באמצעות נוזל אל הרדיאטור. ברכבים המיוצרים כיום מותקנת מערכת קירור אטומה לחלוטין למניעת אידוי של נוזל הקירור שבתוך הרדיאטור. הנוזל מורכב מתערובת שווה של מים מזוקקים וחומר נגד קיפאון (Anti-freeze), ביחס שווה, וזרימתו מתאפשרת באמצעות משאבה חיצונית לרדיאטור.

הזרימה של הנוזל ברדיאטור מתרחשת כל הזמן, פרט לשלב החימום של המנוע עם התנעתו, מכיוון שבשלב זה הוא עדיין לא הגיע לטמפרטורת עבודה. כאשר המנוע מגיע לטמפרטורה המתאימה, התרמוסטט מחדש את הזרימה של הנוזל.

הרדיאטור מותקן בקדמת הרכב. הודות לכך, מנוצל משב הרוח הנוצר כתוצאה מהנסיעה, לפינוי החום על ידי ניתובו דרך צלעות הקירור. בנוסף, ישנו מאוורר אשר ממוקם מול הרדיאטור שתפקידו להגביר את הקצב של פעולת הקירור של הרדיאטור. מאוורר זה מופעל אוטומטית כשחום המנוע מגיע לטמפרטורה מסוימת (בד"כ 2/3 מהקו האדום).

תקלות ברדיאטור

ישנן שתי סיבות נפוצות לתקלות בתפקוד הרדיאטור:

  1. בלאי טבעי – כמו חלקי רכב אחרים, גם הרדיאטור סובל עם הזמן מבלאי טבעי. תופעות בלאי ברדיאטור יכולות לבוא לידי ביטוי בסדקים, דליפות או סתימות ברדיאטור, התייבשות גומיות והתאדות נוזל הקירור.
  2. מילוי מים רגילים במקום נוזל הקירור המיועד לרדיאטור מוביל לקורוזיה וחלודה ברדיאטור ואף עלול להוביל לקיפאון כאשר הטמפרטורה קרה במיוחד.

ראנדן הינו מוסך בירושלים אשר ממוקם באזור התעשייה בתלפיות. המוסך מעניק שירותים מקצועיים לכל סוגי הרכב המיובאים לארץ. המוסך הינו חבר באיגוד המוסכים בישראל ובעל תו תקן 'אמנת השירות', אשר מבטיח שירות מקצועי ואדיב. ראנדן מציע תחת קורת גג אחת מגוון שירותי רכב, ביניהם גם טיפול בתקלות ברדיאטור. כל טיפולי הרכב במוסך נערכים תוך הקפדה על התאמה מלאה להוראות היצרן ועמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום הרכב. במוסך ראנדן בירושלים תוכלו ליהנות מטיפול מקצועי ברכבכם תוך חיסכון של עד 20% מעלויות מוסכי שירות!

לתיאום בדיקה או טיפול רכב, חייגו 02-6780790 או לחצו ראנדן – מוסך בירושלים. 

 

 
מוסך פורד ירושלים  |  מוסך הונדה ירושלים  |  מוסך טויוטה ירושלים

סגירת תפריט

קביעת טיפול