תיבת הילוכים DSG פולקסוואגן

חברת פולקסוואגן הייתה יצרנית הרכב הראשונה שהציגה לעולם כבר בשנת 2003 את תיבת ההילוכים האוטומטית – רובוטית, כפולת המצמדים. תיבת ההילוכים הרובוטית שנקראת גם גיר DSG, היוותה למעשה פתרון טכנולוגי מתוחכם שזכה לפופולאריות ולפיתוח דומה גם אצל יצרניות רכב נוספות.

מהי תיבת הילוכים רובוטית?

תיבת הילוכים DSG של חברת פולקסוואגן הינה תיבת הילוכים אוטומטית – רובוטית בעל מצמד כפול. היא כוללת שני מצמדים ונראית מבחינת המשתמש כמו תיבה אוטומטית, אך למעשה מבוססת על שתי תיבות הילוכים ידניות נפרדות (לכל אחת מצמד משלה), לכל אחת בין שלושה לארבעה הילוכים, ובסך הכל שישה או שבעה הילוכים. התיבה מיוצרת על ידי קונצרן פולקסווגן ונמצאת בשימוש בדמי סיאט, אאודי, סקודה ופולקסווגן.

תיבת הילוכים dsg פולקסוואגן

איך תיבת ההילוכים של רכב פולקסוואגן עובדת?

תיבה אחת כוללת את ההילוכים האי זוגיים בעוד התיבה השנייה כוללת את ההילוכים הזוגיים, כך שבכל רגע נתון יש תיבה אחת המחוברת למנוע באמצעות המצמד המתאים שלה. מחשב התיבה הפעילה (המחוברת למנוע) צופה את ההילוך הבא שצריך לשלב ומשלב אותו מראש בתיבה הלא פעילה, כך שכאשר נדרשת החלפת הילוך, המחשב מנתק את המצמד של התיבה הפעילה ומחבר את המצמד השני.

יתרונות תיבת הילוכים רובוטית

מאחר ותיבת הילוכים רובוטית (הכוללת שני מצמדים)  מאפשרת העברת הילוך חלקה יותר בהשוואה לתיבה רובוטית עם מצמד אחד וכן בהשוואה לתיבה ידנית, היא נחשבת ליעילה יותר מבחינת מהירות העברת ההילוכים והן מבחינת חיסכון בדלק.

תיבת הילוכים אוטומטית רובוטית כפולת מצמדים משלבת את הטוב בשני העולמות בין תיבה אוטומטית – שבה הנהג לא צריך לטרוח ולהעביר הילוכים – לבין תיבה ידנית שבה ישנם פחות אובדני אנרגיה ונגרם פחות בזבוז דלק. התיבה הרובוטית מאפשרת בנוסף מצב שליטה ידני (בנוסף למצב הנהיגה האוטומטי) ואף כוללת תכנית לנהיגה ספורטיבית.

תקלות בגיר DSG

תיבת ההילוכים הרובוטית כפולת המצמד של קבוצת פולקסווגן, המוכרת, זוכה וזכתה למחמאות מוצדקות. אחרי הכל, התיבה הזו הציבה עם הופעתה רף איכות חדש בעולם הרכב מבחינת ביצועי הרכב ונוחות תפעול. מדובר אמנם בפתרון טכנולוגי מתוחכם אשר זכה לימים לפיתוח דומה גם אצל יצרני רכב נוספים, אלא שכמו כמעט כל טכנולוגיה חדשה גם הוא לא היה נטול תקלות..

תיבת הילוכים DSG6 בעלת 6 הילוכים ותיבת הילוכים DSG7 בעלת 7 הילוכים מצריכות אחת לתקופה תיקון או החלפה של המצמדים הכפולים וכן של יחידת המכטרוניק (=מכאני-אלקטרוני). ניתן לומר כי רוב הבעיות מגיעות מיחידת המכטרוניק, שמהווה את מערכת ההפעלה של הגיר, או “הרובוט” בשפת העם.

טיפול מוסך מקצועי לגיר DSG לרכב פולקסוואגן

מוסך ראנדן, מוסך מוסמך וחבר באיגוד המוסכים הנו בעל ניסיון וידע מקצועי לטיפול בתיבות הילוכים DSG. עם מכשור מתקדם וציוד ייעודי לבדיקה ולהחלפת מצמדים, אנו מציעים שירותי תיקון תיבות הילוכים רובוטיות שיספקו עבור קהל לקוחותינו את חווית הנהיגה האולטימטיבית וכן לשמור ולהאריך את חיי המצמדים. אנו מתחייבים למחירים הוגנים, מקצועיות, אמינות ורמת שירות ללא פשרות.

מוסך ראנדן – מוסך בירושלים, מספק שירותי מוסך מקיפים לכל סוגי היצרנים המיובאים לישראל, באמצעות מכשור טכנולוגי וציוד דיאגנוסטיקה לרכב מהמתקדמים בענף. בנוסף מציע מוסך ראנדן חיסכון של עד 20% פחות מעלויות מוסכי שירות! מוסך ראנדן – מוסך פולקסוואגן בירושלים מומחה למכוניות יפניות ואירופאיות ומספק שירותי מוסך מקיפים לכל סוגי היצרנים המיובאים לישראל. אם אתם מחפשים מוסך טויוטה בירושלים, מוסך מאזדה בירושלים, מוסך סקודה בירושלים, מוסך קאיה בירושלים ועוד, הגעתם למקום הנכון!

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול