רצועת טיימינג – כל מה שרציתם לדעת

רצועת טיימינגטיפול תקופתי לכלי הרכב הוא קריטי לשמירה על תפעול תקין ובטוח של הרכב ועל בטיחות הנסיעה בו. טיפול מסור גם מאריך את חיי הרכב, חוסך זמן על תיקונים מיותרים ושומר על שווי רכב ראוי. כלי הרכב בנוי ממערכת מורכבת שכוללת חלקים רבים ושונים, אשר דורשים חיזוקים, טיפולים והחלפות כל כמה זמן. מעבר לטיפול תקופתי, טיפול מוסך עקב תקלות הן חלק מן המשמעות של בעלות על כלי רכב, אבל ללא ספק הבנה בנוגע לחלקי הרכב השונים, תפקידם, תקלות נפוצות ודרכים לפתרונן יכולה להקל על כל בעל רכב להכניס אותו לטיפול במוסך בראש שקט יותר.

מהי רצועת טיימינג

רצועת טיימינג, או בעברית רצועת תזמון, היא חלק מהרכב המנוע ברכב. הרצועה מניעה את השסתומים בראש המנוע, ומונעת מהם להיפגש עם הבוכנות. רצועת הטיימינג היא רצועת גומי חזקה במיוחד, משולבת עם גלגלת, שנועדה למתיחה. קריעה או שחיקה של רצועת טיימינג גורמת למפגש בין הבוכנות לשסתומים, ובעקבות כך יתכן עיקום או שבירה של השסתומים או הבוכנות ולחוסר תפקוד של המנוע עד כדי השבתה של ראש המנוע והמנוע. נזק כזה הינו בלתי הפיך ותיקונו במוסכים הוא על ידי שיפוץ ראש מנוע ו/או מנוע או החלפת מנוע.

כיצד יודעים מתי צריך להחליף רצועת טיימינג?

התשובה לשאלה זו משתנה בהתאם לסוג הרכב ולמצבו. באופן כללי, במרבית כלי הרכב רצוי להחליף את רצועת הטיימינג כל שלוש שנים או כל תשעים אלף קילומטרים, אך חשוב לפעול על פי הוראות יצרנית הרכב. כמו כן, כדאי להתייעץ עם מוסך מורשה אשר מנוסה בטיפול ברכבים מבית החברה היצרנית הספציפית של דגם הרכב שלכם, ולבדוק את הרכב במוסך בכל חשד לבלאי או תקלה הנוגעים לרצועת הטיימינג. רצוי מאוד לנהל מעקב אחר תאריכי ההחלפה של רצועת הטיימינג. גם במידה ורכשתם אוטו משומש, כדאי לזכור לוודא עם המוכר מתי הייתה הפעם האחרונה בה הוחלפה הרצועה.

כאמור, הטיפול ברצועת טיימינג יכול להיות קריטי, הן למצב האוטו והן לבטיחות הנהיגה. על כן הדרך הפשוטה להתמודד עם הסיכון היא לא לשכוח לערוך טיפול תקופתי לרכב במוסך בזמן, ולא לדחות זאת. אל תהססו להתייעץ עם אנשי המקצוע, אם אתם חושדים שרצועת הטיימינג שלכם נפגעה, גם אם לא הגיע זמן הטיפול התקופתי. בעל רכב רשאי לשאול שאלות על מנת לדעת מראש מה הם הסימנים לבעיה ברצועה. ולסיכום, כדאי לדעת שהחלפת רצועת טיימינג איננה יקרה אך היא דורשת כחצי יום עבודה, כך תדעו לתכנן נכון יותר את הזמן שלכם.

לתיאום בדיקה או טיפול רכב, חייגו 02-6780790 או לחצו ראנדן – מוסך בירושלים. מוסך קאיה ירושלים  |  מוסך הונדה ירושלים  |  מוסך מיצובישי ירושלים

סגירת תפריט

קביעת טיפול