מערכות התרעה ומניעת תאונות דרכים

מערכות התרעהמערכות להתרעה על סכנות בכביש הם אחד החידושים העכשוויים ביותר בתחום הרכב, ומטרתן לשמור על בטחון הנוסעים ברכב ולמנוע תאונות. מערכות אלה כוללות מצלמות ומספר בקרים המנטרים את מקומך בכביש ביחס לשאר המכוניות וסביבת הכביש עצמו, והן מתריעות בפני סיכונים.

אמנם המכוניות המודרניות מצוידות בשלל אמצעי הגנה על חיי הנוסעים, כריות אויר, חגורות בטיחות ושילדות רכב חכמות המסיטות את אנרגיית הפגיעה, אך כל אלה מגנים עלינו בזמן תאונה, אך לא מונעים אותה. כדי למנוע מלכתחילה תאונות, מומלץ להתקין מערכות התרעה. לא מעט רכבים נכנסים לטיפולי מוסך בכל שנה לתיקון נזקי רכב לאחר תאונה, ולכן, בסופו של דבר התקנת מערכות התרעה יכולה להשתלם לבעל הרכב שכן עלותה תתקזז עם הוצאות מוסך לתיקון נזקי תאונות ברכב.

כיצד פועלת מערכות התרעה לרכב

מערכות התרעה לרכב מורכבות ממספר רכיבים:

  • יחידות רדאר קדמית ואחורית – יחידות אלה מותקנות בחלקים האחורי והקדמי של הרכב ומזהות גופים כמו רכבים אחרים, הולכי רגל ומכשולים בדרך.
  • מצלמות חוץ ופנים – תפקיד המצלמות לזהות שינויים שאותם לא ניתן לזהות באמצעות הרדאר, כגון חציית קווים או זיהוי מצב הנהג ומצב העיניים במקרה של הירדמות.
  • מערכת תצוגה חכמה – תפקידה להעביר לנהג אינפורמציה בצורה האינטואיטיבית ביותר כדי למקד את תשומת לבו של הנהג לנהיגה בלבד. יחידה זו גם משמשת את הנהג כדי להגדיר את  המערכת.
  • מערכת מחשב חזקה במיוחד – מערכת זו מתוכנתת בתוכנת זמן אמת וזאת כדי לקבל ניתוח מהיר תוך שבריר שנייה על מצב הכביש וסכנות בדרך.
  • רמקול המותקן בתוך הרכב – הרמקול מאפשר העברת התרעות לנהג במהלך הנסיעה בלי צורך להביט במערכת הוויזואלית.

הבקרים השונים מעבירים למחשב המרכזי אינפורמציה לגבי המצב בדרך והמחשב מנתח את הנתונים באמצעות תוכנה בעלת בינה מלאכותית מתקדמת ביותר. כאשר המערכת מזהה סיכון היא מעדכנת את הנהג בזמן אמת. יש חשיבות רבה בהתקנה מקצועית של המערכת בכדי לה לתת לכם מקסימום אינפורמציה בזמן אמת ולהבטיח פעילות תקינה שלה.

אילו סוגי תאונות מונעות מערכות ההתרעה?

מערכות התרעה מונעות את סוגי התאונות הנפוצים ביותר ומורידות את הסיכון להתרחשותן בעשרות אחוזים. לדוגמה, מערכת התרעה תתריע מפני סטייה לא מבוקרת מנתיב התנועה, רכבים או גופים זרים כמו הולכי רגל שתזהה בחזית הרכב או אי שמירת מרחק מרכב מלפניך. יש לציין כי המערכות מזהות סכנות בכל מזג אויר ובכל תנאי ראות.

חיסכון כספי רב בתיקוני מוסך

מערכות התרעה מסוגלות למנוע תאונות קשות כמו גם תאונות קלות הכרוכות בפגיעה ברכב בלבד, ולכן יכולות לחסוך לבעל הרכב כסף רב וביקורים מיותרים לצורך טיפולי מוסכים לאורך השנה.

רובן הגדול של התאונות כיום נגמרות בנזק לרכוש בלבד. כל מי שעבר תאונה ואפילו קלה יודע במה כרוכה התאונה מבחינת עוגמת נפש, הוצאה כספית וזמן רב שמבוזבז לחינם. מערכות התרעה ומניעת תאונות ברכב תחסוך לכם את כל זאת. המערכת יכולה למנוע את התאונות הקטנות כמעט לחלוטין, אותן תאונות הנובעות מרגע של חוסר תשומת לב, כגון קריאת SMS מיותר או החלפת ערוץ ברדיו.

מוסך ראנדן בירושלים – שומרים על בטיחות הרכב ובטחונכם

ראנדן, מוסך בירושלים מעניק ללקוחותיו ליווי מקיף לאורך כל השנה, החל מטיפולים שוטפים, תיקוני תקלות הצצות מעת לעת וכן ייעוץ וליווי בכל שאלה הנוגעת להתקנת רכיבים חדשים ברכב, מכירה או קניית רכב. טיפולי רכב במוסך ראנדן מבטיחים לכם שקט נפשי בידיעה כי אתם ובני משפחתכם נוסעים ברכב תקין ובטוח, ובכל שאלה תקבלו מענה מהיר.

אם אתם שוקלים התקנת מערכת התרעה ברכב או מעוניינים במידע נוסף, מוסך ראנדן מזמין אתכם ליצור קשר ולקבל ייעוץ מקצועי.

חייגו 02-6780790, או לחצו – מוסך ירושלים

 

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול