מחשבי רכב


מוסך בירושלים - ראנדןבמסגרת טיפולי רכב ותיקונים שאנו מבצעים בראנדן, מוסך בתלפיות, אנו עורכים דיאגנוסטיקה ממוחשבת לאיתור ואבחון תקלות רכב באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם, ומבצעים תיקון של מחשבי רכב ומערכות אלקטרוניות שונות המותקנות במכונית.

כיום רוב המערכות במכונית מופעלות על ידי מחשב, ביניהן המנוע, הגיר, מערכת ה-ABS, כריות האוויר ועוד. לכן, ישנה חשיבות רבה לכך שבעת תקלות רכב, בעלי רכב יכניסו רכבם לטיפול מקצועי של מוסך בירושלים אשר מעסיק עובדים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום הדיאגנוסטיקה הממוחשבת ומחזיק במכשור המתאים לאיתור ולתיקון תקלות מסוג זה.

מחשב רכב הינו שם כולל ליחידות בקרה שונות. כל מחשב שולט על מערכת שונה ברכב או על  פעולה שמבצע הרכב. ברכבים המיוצרים כיום ישנן עשרות יחידות בקרה אלקטרוניות (ECU)  שונות. לכל מערכת אלקטרונית אשר מותקנת ברכב קיים מחשב רכב האחראי על הפעולה שלה ועל העברת הנתונים. מחשבי רכב מאפשרים פעילות יעילה יותר של מערכות הרכב השונות וכתוצאה מכך חסכון כספי, רמת בטיחות טובה יותר, וכן נוחות עבור בעל הרכב והנוסעים בו.

תקלה במחשב הרכב יכולה להיווצר בנסיבות שונות, ביניהן קצר חשמלי או מכה שקיבל הרכב. תקלה כזו יכולה להשפיע לרעה על ביצועי הרכב, ובייחוד תקלה במחשב מנוע, אשר משפיעה רבות על תיפקודו התקין ועל צריכת הדלק. מוסך ראנדן נותן שירות למחפשים מוסכים בירושלים עקב תקלה במחשב רכב. במוסך מכשור מתקדם לדיאגנוסיטקה, באמצעותו אנו מתחברים למחשב הרכב ומקבלים מידע לגבי תפקוד המנוע ומערכות אלקטרוניות אחרות ברכב, ומאתרים את התקלה. לעיתים ניתן לתקן את מחשב הרכב ולהימנע מהחלפתו, אשר עלולה להיות יקרה יותר באופן משמעותי.

להלן דוגמאות למספר יחידות בקרה של מחשבי רכב ולתועלת שלהם עבור בעל הרכב ונוסעיו.

יעילות רבה יותר – הוצאות נמוכות יותר

הכנסת מחשב מנוע לשימוש בכלי הרכב הביא לכך שמנועי הרכב כיום מתפקדים טוב יותר ובאופן יעיל יותר. המנועים מסוגלים להפיק כוח וגמישות רבים יותר. יעילותם משמעה גם שהם חסכוניים יותר, וכן יש להם אורך חיים גדול יותר. מחשב גיר, אשר שולט על תיבת ההילוכים האוטומטית ברכב, מאפשר ניצול מירבי של כוח המנוע באופן אופטימלי, דבר המתבטא גם בתצרוכת דלק נמוכה יותר.

בטיחות הנוסעים

מחשב ABS מונע נעילת הגלגלים ברכב ובכך נמנעות במידה רבה תאונות דרכים עקב החלקת הרכב. תקינות מחשב כריות האוויר ברכב חשובה ביותר גם היא מבחינה בטיחותית, שכן מחשב זה הוא שנותן את הפקודה על פתיחת הכריות בעת הצורך.
לוח המחוונים נשלט גם הוא על ידי מחשב רכב ומציג לנהג נתונים מדויקים כגון מהירות הרכב, מד הדלק, חום מנוע, התראה על תקלות ועוד.

נוחות

מחשב בקרת אקלים מטרתו לשלוט על המזגן האלקטרוני ולאפשר לנוסעים ברכב להפעילו ולכוון אותו לפי רצונם. מחשב מושבים מאפשר לנוסעים להזיז את המושבים החשמליים בהתאם לצורך וזוכר את העדפותיהם.

מיגון הרכב

אימובילייזר היא מערכת חשמלית אשר מותקנת ברכב בתהליך ייצור הרכב ומטרתה למנוע גניבה של הרכב. כאשר מכבים את מנוע הרכב, מערכת האימובילייזר משביתה את המנוע. מחשב האימובילייזר מזהה את השבב (צ'יפ) אשר מורכב על גבי מפתח הרכב המקורי כשהוא מוכנס לסוויץ' ומבטל את השבתת המנוע.
מחשב דלתות וחלונות שולט על פתיחת וסגירת הדלתות והחלונות ברכב, ומציג בפני הנהג את מצב הפתחים, לדוגמא, דלת שנותרה פתוחה.

 

 
 
מוסך הונדה ירושלים  |  מוסך פורד ירושלים  |  מוסך קיה ירושלים

סגירת תפריט

קביעת טיפול