הרדיאטור ותפקידו ברכב

האם אתם מכירים את הרדיאטור של רכבכם? מרבית האנשים יענו על השאלה הזו בשלילה, ואף יעידו שהם לא בקיאים במכניקה של רכבם. אך היכרות עם המרכיבים החיוניים ברכב שלכם, הכרה בחשיבות פעילותם התקינה וזיהוי תקלות שעלולות לצוץ עקב אי תקינותם עשויות לסייע לכם להימנע מבעיות בדרכים ולשמור על רכבכם בטוח לנסיעה חלקה.

למה הרדיאטור משמש, כיצד הוא עובד ומה עליכם לעשות כדי לתחזק אותו ולהאריך את ימיו? כל התשובות בשורות הבאות.

לשם מה נחוץ הרדיאטור במכונית?

כל הרדיאטורים, ברכבים בפרט ובכלים ומכשירים אחרים נועדו לפזר חום מהנוזל הזורם דרכם אל האטמוספרה. מטרת הרדיאטור במכונית היא להוריד את הטמפרטורה של הנוזל החם שמגיע מהמנוע ולהחזיר אותו לקירור על מנת להפחית את כמות החום המופק בעת פעילותו של המנוע. פעולת הקירור מתבצעת על ידי הזרמת אוויר מהאטמוספרה אל שטח הפנים הגדול של הרדיאטור עצמו.

מדוע זרימת האוויר כל כך חיונית לרדיאטור במכונית?

אם מסיבה כלשהי נמנע מאוויר לזרום מעל סנפירי הרדיאטור, הוא אינו יכול לבצע את פונקציית הקירור שלו. כשנוסעים קדימה המכונית יוצרת זרימת אוויר משלה, אך כאשר היא נייחת או נעה באטיות יש ליצור את זרימת האוויר באמצעות מאוורר הרדיאטור.

במקרים בהם המאוורר לא עובד, המכונית כולה סובלת מהתחממות יתר, ובמיוחד כשהיא פועלת במהירות נמוכה או שאינה בתנועה.

זרימת האוויר התקינה עלולה להיחסם על ידי עפר ולכלוך.

רדיאטור לרכב

מהו נוזל הקירור ולמה הוא נחוץ?

הנוזל הזורם ברדיאטור מכונה נוזל הקירור, והוא נחשב לחלק החיוני ביותר במערכת הקירור של הרדיאטור. הוא מורכב מתערובת של מים ותוסף (נוזל לרדיאטור), וחשוב לבחון את הכמות שלו באופן קבוע, שכן איבוד נוזלים מהמערכת עקב נזילה עלול לגרום להתחממות יתר.

מומלץ להחליף את נוזל הקירור כדי להימנע מנוזל שפג תוקפו, וכן לבדוק מידי שנה את תקינות הרדיאטור על מנת להימנע מדליפות ופגמים בחלקיו השונים, שעלולים לגרום לתקלות חמורות בעת הנהיגה ברכב.

כיצד מומלץ לתחזק את הרדיאטור של הרכב?

התקלה הנפוצה ביותר שצצה עקב בעיה ברדיאטורים של מכונית היא התחממות יתר של המכונית. על מנת להימנע מכך מומלץ לבדוק את מפלס נוזל הקירור של הרדיאטור ואת תקינות המכסה של הרדיאטור.

רוב הבדיקות של הרדיאטור צריכות להיעשות על ידי איש מקצוע, שיודע לאבחן תקלות, פגמים, דליפות וכדו' ולתקן אותן אם זה ניתן. לעתים לא ניתן להימנע מכך, ויש להחליף את הרדיאטור במכונית.

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול