החלפת רפידות בלמים וצלחות

מערכת הבלמים ברכב הינה מערכת בטיחות חשובה ביותר, אשר לה השפעה משמעותית על יכולת השליטה של הנהג על הרכב. תקלות במערכת רכב זו מסכנות את הנוסעים ברכב ועלולות להיות להן תוצאות הרסניות אם אינן מטופלות בזמן. ראנדן, מוסך בתלפיות, מציע טיפול מקצועי במערכת הבלמים על ידי צוות מנוסה, להבטחת בטיחות הרכב ובטחון הנוסעים.

מהן רפידות וצלחות בלמים

מערכת הבלימה של הרכב מורכבת ממספר אלמנטים, ביניהם צלחות ורפידות הבלמים, אשר מכונות גם דיסקיות בלמים. צלחת הבלם מחוברת לגלגל ומסתובבת איתו בעת נסיעה. משני צדדיה נמצאות רפידות הבלם. פעולת הבלימה מתחילה כאשר הנהג לוחץ על דוושת הבלם. פעולה זו מפעילה משאבה אשר מביאה להיצמדות רפידות הבלם לצלחת, הלחיצה של הרפידות על הצלחת מביאה לעצירתה וכמובן גם לעצירת הגלגל, אליו כאמור היא מחוברת.

שחיקת רפידות וצלחות בלמים

רפידות בלמים נשחקות עם הזמן, עקב החיכוך עם הצלחת בעת בלימה. רפידה שחוקה דקה באופן משמעותי מרפידה חדשה. חובה להחליף את הרפידות כאשר אחוז העובי של הרפידה יורד לכדי 40% מעוביין המקורי. כאשר מחליפים את הרפידות מבצעים גם חריטה של הצלחת בכדי להבטיח התאמה מלאה בין שני הרכיבים, ובכך לאפשר בלימה טובה של הרכב.

צלחות הבלמים גם הן עוברות עם הזמן תהליך של בלאי הגורם לאיבוד להיצרותן. על גבי כל צלחת מוטבע עובי המקסימום והמינימום שלה. כאשר היא מגיעה לעובי המינימום, אין אפשרות לחרוט אותה, ויש צורך להחליפה בצלחת חדשה.

תקינות של צלחות ורפידות בלמים הינה חשובה ביותר ובעת עצירת חירום יכולה להציל חיי אדם. במידה ולא מחליפים רפידות שחוקות בזמן, ישנה סכנה שהן יישחקו כליל, ויווצר מצב בו המתכת של הרפידות תבוא במגע ישיר עם המתכת של צלחת הבלם. הדבר יוביל לנזק בלתי הפיך לצלחת הבלם ולאיבוד בלמים מוחלט. מעבר לסכנה בטיחותית ממשית, הנזק לרכיבים יהיה חמור הרבה יותר, מה שיוביל להוצאה כספית ניכרת באופן משמעותי הרבה יותר לצורך תיקון.

טיפול מוסך ברפידות וצלחות שחוקות

חריטה או החלפת צלחות בלמים וכן החלפת רפידות בלמים מתבצעים לרוב באחת מהנסיבות הבאות:

  • טיפול תקופתי – במהלך טיפול תקופתי נבדקים בין היתר האלמנטים השונים המרכיבים את מערכת הבלמים ברכב על ידי פירוק של הגלגלים ובדיקה פיזית של הבלמים. במידה ובבדיקה מתגלה כי רפידות הבלמים שחוקות אך עובי הצלחת תקין, יש להחליף את הרפידות בלבד ולחרוט את הצלחת. במידה והצלחת שחוקה גם היא, יש להחליף גם אותה.
  • נורית אזהרה בלוח השעונים של הרכב נדלקת – במרבית כלי הרכב החדישים מותקן חיישן אשר בודק את רמת השחיקה ברפידות הבלם. כאשר נדלקת בלוח השעונים נורית רפידות הבלם, משמעות הדבר היא שהרפידות נשחקו כמעט עד הסוף. במצב של הידלקות הנורה, יש לגשת לבדיקה וטיפול מוסך בהקדם האפשרי.
  • הרכב לא בולם – כמובן שזהו מצב בלתי רצוי ומסוכן מאד, המעיד על שחיקה מלאה של הרפידות. ניתן להימנע ממצב זה על ידי הקפדה על טיפולים תקופתיים ובדיקת הרכב בכל חשד לבעיה כלשהי במערכת הבלמים.

מומלץ לגשת למוסך לביצוע החלפה או חריטה של צלחות בלמים וכן החלפת רפידות בלמים, שכן מדובר באלמנטים בטיחותיים ממדרגה ראשונה. רפידות וצלחות בלמים בלתי תקינות לא יאפשרו בלימה של הרכב ועלולים להוביל לאיבוד שליטה עליו. כדי להבטיח את בטיחותכם ובטיחות יתר הנוסעים ברכב, וודאו שהעבודה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מנוסים. גשו למוסך מורשה על ידי משרד התחבורה, ואל תתפתו לטפל ברכבכם ב'מוסך מדרכה' שאינו פועל כחוק או לעשות זאת בעצמכם.

ראנדן – מוסך בירושלים לכל סוגי הרכב

ראנדן, מוסך בירושלים, מעניק שירותים מקצועיים מקיפים לכלל סוגי הרכב המיובאים לארץ. המוסך מורשה על ידי משרד התחבורה, חבר באיגוד המוסכים בישראל ובעל תו תקן 'אמנת השירות', אשר מבטיח שירות אדיב ומקצועי. מוסך ראנדן מטפל בין היתר גם בבעיות במערכת הבלמים ברכב, ומציע טיפול מקצועי ואמין, במרבית המקרים בעלות נמוכה מזו של מוסכי היבואן עד כדי כ-20%. אם הנכם בעלי רכבי סקודה, סיאט, אאודי או פולקסווגן, תוכלו ליהנות גם מהנחה משמעותית אם הנכם זקוקים להחלפת רפידות וצלחות בלמים, שכן מוסך ראנדן מרכיב רפידות וצלחות תוצרת גרמניה באיכות וברמת היצרן בעלות נמוכה ב-50% מהעלות במוסכי היבואן. יש לציין שבעלי רכב זכאים על פי חוק לבחור לטפל ברכבם בכל מוסך מבלי לאבד את אחריות היבואן, כל עוד מדובר במוסך מורשה על ידי משרד התחבורה.

למחפשים מוסך לרכבי סקודה, סיאט, אאודי, פולקסווגן או כל סוג רכב אחר, אנו מזמינים אתכם להגיע למוסך ראנדן וליהנות משירות מקצועי, אמין ואישי במחירים הוגנים. לקוחות מוסך ראנדן נהנים משירותי VIP הכוללים איסוף הרכב והחזרתו ללקוח בסיום הטיפול.

לתיאום טיפול רכב חייגו 02-6780790 או לחצו – מוסך בירושלים

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול