איך להימנע מטסט חוזר לרכב? טיפים שיעזרו לכם להעביר את הרכב טסט בפעם הראשונה

הכנה לטסט לרכב

נכון לשנת 2016 עלות טסט שנתי לרכב שמשקלו עד 8 טון הינו 96 ש"ח. עלות זו מורכבת ממחיר הטסט (63 ש"ח), בדיקת זיהום אוויר (31 ש"ח) ורישום מספר הקילומטרים שעבר הרכב (2 ש"ח). עלות טסט חוזר לרכב שמשקלו עד 8 טון הינה 20 ש"ח. מעבר לעלות לטסט שאמנם אינה גבוהה במיוחד, טסט חוזר לרכב מצריך לא מעט התרוצצות ואיבוד זמן יקר לצורך תיקון ליקויים שנמצאו ברכב וחזרה למכון הרישוי. עבור רוב האנשים זה יתבטא גם באיבוד לא מעט שעות עבודה.

כדי להבטיח שתעברו את הטסט בקלות, חשוב כמובן להקפיד על תחזוקה הולמת של הרכב לאורך כל השנה, לבצע טיפולים תקופתיים לרכב בזמן, ולגשת לטיפול מוסך ככל שמתגלה תקלה ברכב או עולה חשד לתקלה. בסופו של דבר, תחזוקה נאותה של הרכב גם שומרת על בטחון הנוסעים בו.

מעבר לתחזוקה השוטפת, לקראת טסט לרכב, ישנן בדיקות שכל בעל רכב יכול לבצע בעצמו, ביניהן:

  • בדיקת תקינות אורות הרכב, ובכלל זאת אורות הבלמים, האיתות והרוורס וכן תאורת לוחית מספר הרכב.
  • בדיקת תקינות הפנסים עצמם.
  • בדיקת תקינות המגבים.
  • בדיקת תקינות הצמיגים.
  • ווידוא שברכב אפוד זוהר.

איך להימנע מטסט חוזר לרכב

בדיקה מקדימה במוסך

בעוד ישנן בדיקות אותן ניתן לבצע לבד, ישנן ליקויים אותם ניתן יהיה לגלות רק על ידי אנשי מקצוע, כמו לדוגמה תקלות הקשורות למערכת הבלמים או למערכת ההיגוי. בדיקות תקינות מערכות אלו ואיתור ליקויים דורשות לעיתים פירוק רכיבים וכן בדיקה באמצעות מכשור דיאגנוסטיקה ממוחשבת.

ראנדן, מוסך בירושלים, מציע הכנה לטסט לרכב, בעלות של 180 ₪ + מע"מ בלבד. שירות זה כולל בדיקה של כל הרכיבים והמנגנונים ברכב אשר נבחנים במהלך טסט לרכב. במידה ומתגלים ליקויים במהלך הבדיקה, תוכלו לתקנם במוסך ראנדן באופן מקצועי ומהיר, ובמחירים נוחים. שירות הכנה לטסט של מוסך ראנדן יבטיח שתעבירו את הרכב טסט בפעם אחת.

ועוד כמה טיפים לסיום…

טרם ההגעה לבדיקת הטסט יש כמובן לשלם את אגרת רישוי הרכב וכן לוודא שביטוח החובה של הרכב בתוקף. מומלץ להגיע לבדיקה בראנדן, מוסך בתלפיות, לאחר נסיעה של חצי שעה לפחות ולא לכבות את המנוע בהמתנה לבדיקה, כדי שהמנוע של הרכב יישאר חם.

לתיאום הכנה לטסט בירושלים, חייגו 02-6780790, או לחצו הכנה לטסט בירושלים.

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול