תיבת הילוכים רובוטית DSG ברכבי אאודי

תיבת הילוכים רובוטית DSG אאודיחברת אאודי (AUDI) הגרמנית שייכת משנת 1946 ברוב מניותיה לקבוצת פולקסוואגן. הודות לכך, ברכבי אאודי כיום מותקנת תיבת הילוגים רובוטית DSG, אשר הוצגה לראשונה על ידי הקבוצה בשנת 2003. בין דגמי אאודי בהם תיבת הילוכים DSG  ישנם אאודי A1, A3, A5,A7, A8, TT, S3, S5, R8, Q3, Q5.

מהי תיבת הילוכים או גיר DSG?

DSG , קיצור של Direct-shift gearbox, היא תיבה אוטומטית-רובוטית, בעלת מצמד כפול. היא מורכבת משתי תיבות ידניות נפרדות, לכל אחת מהן מצמד משלה. תיבות הילוכים DSG הן בעלות 6 או 7 הילוכים.

התיבה מעשה מבוססת על שתי תיבות הילוכים ידניות נפרדות, אחת הכוללת את ההילוכים האי-זוגיים, והשניה את ההילוכים הזוגיים. לכל תיבה בין שלושה לארבעה הילוכים ומצמד משלה. בסך הכל לתיבות הילוכים DSG  שישה או שבעה הילוכים.

יתרונות תיבת הילוכים DSG

תיבת הילוכים DSG משפרת את יעילות הרכב בשני היבטים עיקריים: החלפת הילוכים מהירה יותר ותצרוכת דלקת משופרת. בעת הנהיגה, כאשר הרכב בהילוך מסוים, מחשב התיבה כבר משלב מראש את ההליך הבא בתיבה שאינה פעילה, וברגע שיש צורך להעביר הילוך, נותר רק לנתק את מצמד התיבה הפעילה ולחבר את האחר. כך מושגת החלפה חלקה ומהירה יותר של ההילוכים, שאינה מצריכה כח רב מהמנוע. הודות לכך משתפרת גם צריכת הדלק ברכב.

כדי לוודא שתוכלו ליהנות מיתרונות גיר DSG, חשוב להקפיד על טיפולי תחזוקה אחת לשישים אלף ק"מ. גיר DSG  נחשב לאמין, אך אחת לתקופה יתכן ויידרש תיקון או החלפה של המצמדים ו/או מערכת ההפעלה של הגיר (יחידת המכטרוניק). תקלה בגיר יכולה לבוא לידי ביטוי באופנים שונים, ביניהם:

  • רעידות בזמן שהיה בפקקים או כאשר הרכב בעמידה.
  • העברת הילוכים לא רציפה
  • רעשים בזמן העברת הילוך
  • עצירה של הרכב.

טיפול בתקלות גיר DSG – מוסך ראנדן בירושלים

ראנדן, מוסך בירושלים, מציע שירותים מקיפים, ביניהם גם טיפול בתקלות גיר DSG. במוסך ציוד ייעודי לבדיקת והחלפת מצמדי גיר DSG. צוות המוסך עבר הכשרה מיוחדת בנושא, והוא מחזיק בידע הדרוש לאבחון מהיר של תקלות DSG וכמובן תיקונן.

כל טיפולי הרכב במוסך ראנדן נעשים תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים ביותר, והתאמה מלאה להוראות היצרן. המוסך חבר באיגוד המוסכים וכן מחזיק בתו תקן 'אמנת השרות', אשר מבטיח שרות אדיב ומקצועי ללא פשרות.

אנו מזמינים אתכם לטפל ברכבכם במוסך ראנדן, וליהנות משירות מקצועי ואדיב, במחירים הוגנים, בעלות נמוכה עד כדי 20% ממוסכי היבואן.

לתיאום טיפול רכב חייגו 02-6780790 או לחצו – מוסך ראנדן בירושלים

סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול