שמירה נבונה על מערכת מיזוג האוויר ברכב

מערכת מיזוג האוויר ברכבהאביב הקצר של ישראל מגיע, ואחריו הקיץ הלוהט. אחד הדברים הנחוצים ביותר ברכב בחודשי הקיץ היא מערכת מיזוג אוויר תקינה הפועלת היטב. הבעיות הנפוצות ביותר במערכת מיזוג הרכב הן תקלות בקירור שמצריכות טיפול מוסך. להלן מספר סיבות אפשריות לתקלות במערכת מיזוג האוויר של הרכב:

  • מחסור בגז – אחת הסיבות הידועות להפסקת הקירור היא מחסור בגז. פתרון הבעיה נעשה על ידי מילוי מחדש של גז, אך ראשית יש צורך בשאיבה של שאריות הגז הקיים לפני ההוספה, בכדי למנוע מצב של לחות בצינורות הגז.
  • בעיה חשמלית – לעיתים ישנה בעיה באספקת החשמל במערכת הקירור, אשר מונעת מן המדחס המשמש ליצירת מיזוג האוויר לפעול כראוי.
  • מערכת חימום שאינה סגורה היטב – כאשר מערכת החימום אינה סגורה באופן הרמטי, היא מייצרת מעבר של חום, ומונעת קירור.
  • תקלה במדחס – תקלה במדחס מצריכה לעיתים את החלפתו. במצב כזה יש להחליף גם את מייבש המערכת ואת השסתום.
  • דליפת גז – סיבה זו להפסקת הקירור היא יחסית נדירה, שכן מערכת גז שפעלה היטב בעבר אינה אמורה לפתח פגם הפוגע בזרימת הגז. במידה וזוהי אכן הסיבה לתקלה, יש למצוא את מוקד דליפת הגז ולתקנו.

בכדי למנוע מראש תקלות כגון אלו מומלץ להגיע לקראת חודשי הקיץ אל מוסך ולבצע בדיקה למערכת מיזוג האוויר של הרכב.

ראנדן, מוסך בירושלים, מציע לתושבי הבירה בדיקת מערכת מיזוג האוויר חינם לקראת הגעת האביב.

בדיקת מערכת מיזוג האוויר יכולה לאתר תקלות ו/או רכיבים במערכת הזקוקים לתחלופה בטרם תיווצרנה תקלות נוספות. במוסך מתבצעת בדיקה של מחזור הגז במערכת, ניקוי המעברים והמייבש, ניקוי המערכת מלחות, החלפת מייבש אם יש צורך, בדיקת טמפרטורה, בדיקת נזילות ודליפות במערכת. בסוף הבדיקה הצוות המקצועי של ראנדן מעדכן הלקוח על מצב הרכב והבדיקות שנעשו בו.

ישנם צעדים בהם תוכלו לנקוט גם אתם בכדי לעזור לשמור על מערכת המיזוג ברכבכם תקינה. אנו בראנדן, מוסך בתלפיות, ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לתחזק בצורה  נבונה את הרכב ומערכת מיזוג האוויר שבו:

  • לאחר עמידה ממושכת של הרכב בשמש מומלץ לאוורר אותו ע"י פתיחת דלתות וחלונות לפני הפעלת מיזוג האוויר, בכדי לאפשר יציאה של האוויר החם והדחוס.
  • בדיקות של שעון חום המנוע גם הן מומלצות בכדי למנוע חימום יתר או שריפה של המנוע: ברגע שהטמפרטורה עולה על המידה הרצויה יש לכבות את מזגן הרכב, ואם פעולה זו לא מסייעת, יש לכבות את מנוע הרכב בהקדם האפשרי.
  • מומלץ לשטוף את מעברי האוורור והמיזוג לאחר החורף בכדי להסיר שכבות אבק ובוץ שהצטברו, וכן ניקוי המערכת מלחות תועיל לתחזוקה טובה יותר של מיזוג האוויר ברכב.

מוסך ראנדן בירושלים ממליץ על בדיקת קיץ לרכב, הכוללת בנוסף לבדיקת מערכת מיזוג האוויר ורכיבי מערכת הקירור ברכב, בדיקות נוספות חשובות של המצבר, הצמיגים והמגבים.

 לקביעת בדיקת מיזוג אוויר או בדיקת קיץ, לחצו מוסך בירושלים.

 
 
 מוסך מיצובישי ירושלים  |  תקלות במערכת הבלמים של הרכב  |  מוסך פורד ירושלים

סגירת תפריט

קביעת טיפול