קניית רכב יד שנייה – כל מה שחשוב שתדעו

קניית רכב יד שנייההגיע היום בו החלטתם להחליף את רכבכם. הבחירה בין רכישת רכב חדש או רכב יד שניה מושפעת בעיקר מהיכולות הכלכליות והתקציב אותו תוכלו לייעד לרכישה זו וכן לעלויות ביטוחי הרכב. אם התקציב כרגע אינו גבוה, ללא ספק רכישת רכב יד שניה תהיה הבחירה הנבונה יותר. עם זאת, קניית רכב מיד שנייה צריכה להיעשות כאשר נותנים את הדעת למספר אספקטים חשובים. רכישה בלתי נבונה של רכב יד שניה עלולה לגרום למפח נפש עקב תקלות חוזרות ברכב, טיפולי מוסך רבים והוצאות גבוהות.

אנו בראנדן, מוסך בירושלים, ריכזנו עבורכם תשובות למספר שאלות חשובות שיעזרו לכם בתהליך קניית רכב יד שנייה: כיצד לבחור את סוג הרכב המתאים עבורכם, ממי כדאי לקנות רכב יד שניה, מהן הבדיקות שהוא צריך לעבור והיכן כדאי לערוך אותן.

הגדרת המטרה, סוג הרכב ותקציב

ראשית כל, כיצד תדעו איזה רכב לקנות? לשם כך, הגדירו לכם בראש ובראשונה את המטרה: רכב לצרכי עבודה, נסיעות עירוניות, בינעירוניות, רכב שאמור לשמש גם את הילדים המחזיקים ברשיון ועוד. לאחר מכן, הכינו לכם רשימת סדרי עדיפויות אשר מורכבת מסוג הרכב הרצוי והתקציב העומד לרשותכם. סוג הרכב יכלול בתוכו את הדגם, השנתון, נפח מנוע, מספר דלתות, מספר מושבים ופרטים נוספים. לאחר מכן, חשוב שתוודאו מהו התקציב העומד לרשותכם. קחו בחשבון כי מכונית משומשת או חדשה הינה הוצאה ולא השקעה, משום שעם השנים שווי הרכב יורד. מומלץ לברר מחירים במחירוני הרכב.

ממי לרכוש את הרכב?

לאחר שהגדרתם לעצמכם מהו סוג הרכב הרצוי, בדקו את זהות המוכרים המציעים סוג רכב זה. סוחרי רכב אינה בהכרח האופציה המועדפת על מוכרים פרטיים. אם אתם שוקלים לרכוש רכב יד שניה מסוחרי רכב, וודאו כי הם מכירים את הרכב לפרטי פרטים ובעלי מוניטין טוב. חפשו מידע באינטרנט שיעזור לכם להבין כיצד השירות שלהם על סמך ניסיונות של לקוחות קודמים. אפשר בהחלט לבחון גם אופציה של ליסינג יד שנייה, עקב המחיר הנמוך יותר עבור שנתונים מתקדמים. כמו כן, לעיתים קרובות רכבים אלה מגיעים במצב שמור יחסית כיוון שעברו טיפולים תקופתיים מסודרים של מוסכים מורשים.

בדיקת רכב לפני קנייה

השלב של בדיקת רכב לפני קנייה הוא שלב מאוד חשוב ובמיוחד כאשר מדובר על רכב יד שנייה. את הרכב חשוב לבדוק בדרכים הבאות:

  1. בקשו דו"ח מסודר של היסטוריית טיפולי הרכב.
  2. בקשו טופס גילוי נאות של הרכב.
  3. באמצעות מכון מורשה לבדיקת הרכב. מכון מורשה מצויד במכשור אשר מאפשר בדיקה לחשיפת פגמים נסתרים ותיקוני שלדה.
  4. כדאי לערוך לרכב נסיעת מבחן על מנת להתרשם מחוויית הנהיגה בפועל.

לא פעם בעלי רכב מהססים לגבי בדיקת הרכב במכון מורשה עקב העלות הכרוכה בכך. עלות בדיקת רכב לפני קנייה עומדת על סכום ממוצע של 600 ₪ עבור מכונית פרטית, סכום לא מבוטל, בייחוד אם בסופו של דבר יוחלט שלא לרכוש את הרכב ואז תידרש לפחות בדיקת רכב אחד נוסף.

אם הנכם שוקלים רכישת רכב יד שניה בירושלים, ראנדן, מוסך בתלפיות, מציע בדיקה ראשונית של הרכב וייעוץ ללא עלות. אלו יאפשרו לכם להגיע למסקנה האם כדאי לכם לגשת למכון בדיקה מורשה או לא, בהתאם למצב הרכב והסכום שהמוכר דורש עבורו. בנוסף, צוות המוסך ישמח לייעץ לכם לאחר בדיקת הרכב במכון, להסביר לכם מהי משמעות ממצאי הבדיקה, ולספק לכם הערכת עלויות תיקון הרכב בהתאם לליקויים שנמצאו. כתוצאה מכך תוכלו לקבל תמונה מלאה ואובייקטיבית לגבי מצב הרכב, ובהתאם לכך להחליט האם כדאי לכם לרכוש את הרכב.

לחצו לתיאום בדיקת רכב לפני קנייה במוסך ראנדן.

 

סגירת תפריט

קביעת טיפול