ציוד שכדאי להחזיק תמיד ברכב

מוסך בירושלים - ראנדןכמו כל מכונה, גם ברכב יכולות לצוץ מעת לעת תקלות. הסיטואציה בה נתקעים עם הרכב בצד הדרך לעולם אינה נעימה. עם זאת, במקרים רבים, ניתן לטפל בתקלות באופן מיידי במידה ומחזיקים את הציוד הנכון ברכב. במקרים אחרים, בהם לא ניתן לטפל ברכב במקום, ואין מנוס מגרירת הרכב לטיפול מוסך, ישנו ציוד שחובה להחזיק ברכב על פי חוק וציוד מומלץ נוסף לשמירה על בטיחות הנהג והנוסעים ברכב. 

אנו במוסך ראנדן, מוסך בירושלים, ריכזנו עבורכם פירוט של הציוד שכדאי להחזיק תמיד ברכב.

ציוד לטיפול בתקלות רכב

אחת התקלות הנפוצות ביותר בהן נתקלים בעלי רכב היא תקר בצמיג (פנצ'ר). מומלץ להחזיק בכל רכב ציוד להחלפת צמיג וכמובן צמיג חלופי תקין אשר מנופח בהתאם להוראות היצרן. הכלים הדרושים להחלפת צמיג הם מגבה (ג'ק) ומפתח גלגלים המתאים לאומים הקיימים ברכב. במידה ומפתח הגלגלים אינו יכול לשמש לסיבוב ופתיחת המגבה, יש להצטייד גם במנואלה. בנוסף, כיום ניתן למצוא בחנויות המוכרות ציוד לרכב ובפנצ'ריות מיכל עם חומר מילוי לצמיג אשר נותן מענה זמני לתקר, ומאפשר נסיעה עד למוסך או לפנצ'ריה.

תקלה נפוצה נוספת באה לידי ביטוי בקושי בהתנעת הרכב. הנעה בעזרת כבלים ניתן לבצע במקרים בהם התקלה נובעת ממצבר חלש שאינו יכול לספק את המתח הדרוש לסטרטר (המתנע). במידה והרכב אינו מתניע בעצירה, יתכן וזהו המצב. לכן, מומלץ להחזיק ברכב תמיד כבלי הנעה שיאפשרו הנעת הרכב בסיוע רכב נוסף שפועל באופן תקין. במידה והגיע הזמן להחליף את המצבר, ניתן לרכוש מצבר חדש ולהחליפו במוסכים או בחנויות אביזרי רכב. יש לציין שבמידה והמנוע דומם תוך כדי נסיעה, מדובר בתקלה שאינו קשורה למצבר ויש לגרור את הרכב למוסך.

כל רכב זקוק למספר סוגי שמנים ונוזלים אחרים בכדי לפעול באופן תקין. תקלות ברכב יכולות לנבוע גם ממחסור בשמן או נוזל כלשהו. להלן כמה שמנים ונוזלים שכדאי להחזיק תמיד בתא המטען:

  • מים מזוקקים – תקלה במצבר יכולה לנבוע בחוסר במים מזוקקים.
  • נוזל קירור – מסייע למניעת התחממות של המנוע. מומלץ להחזיק באוטו נוזל קירור ולא למלא ברדיאטור מי ברז רגילים, שכן הם עלולים להזיק לו ולקצר את חייו.
  • שמן מנוע – תפקידו הוא להפחית את החיכוך בין חלקי המנוע, לשפר את האיטום בין הבוכנה לצילנדר, לקרר את המנוע ולשמור על ניקיונו. מחסור בשמן מנוע עלול להוביל להריסת המנוע. במידה ובמהלך נסיעה נדלקת נורית האזהרה של שמן המנוע, יש לעצור את הרכב מיד, לכבות את המנוע ולמלא שמן. במידה ואין ברשותכם שמן מנוע, לא יהיה מנוס מלהזמין גרר עד הגעה למוסך.
  • מי ברז – כדאי תמיד להחזיק בתא המטען גם בקבוק של מים רגילים שיוכלו לשמש לניקוי הידיים לאחר טיפול ברכב ולמילוי מים לוישרים כך שתסעו באופן בטיחותי עם חלון קדמי נקי.

אביזרי בטיחות

כאמור, בנוסף לציוד שיכול לסייע בטיפול בתקלה והמשך נסיעה, ישנו ציוד שיכול לסייע בשמירה על בטיחותכם במקרה שרכבכם נתקע. להלן הציוד שמומלץ להחזיק ברכב:

  • אפוד זוהר – חובה להחזיק ברכב על פי חוק, וללבוש בעת יציאה מן הרכב.
  • משולש אזהרה – יש להציב משולש אזהרה במרחק סביר לפני הרכב התקוע בכדי להזהיר רכבים אחרים בכביש.
  • מטף קטן – מומלץ להחזיק למקרה וחלילה הרכב יחל לעלות באש.
  • פח אשפה קטן – חובה להחזיק ברכב.
סגירת תפריט
Call Now Button

קביעת טיפול