טיפים לחיסכון בהוצאות הדלק

טיפים לחיסכון בהוצאות הדלקאחזקת רכב הינה אחת מן ההוצאות הגדולות בבתי אב רבים. בתוך כך כלולים הוצאות רישוי הרכב וביטוחי הרכב, טיפולי רכב תקופתיים, תיקוני תקלות מעת לעת וכמובן, הוצאות הדלק, שיכולות להסתכם בסכומים בלתי מבוטלים בכל חודש. אנו בראנדן, מוסך בירושלים, ריכזנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות הדלק.

  • השתדלו להימנע מבלימות חזקות, אלא אם כן כמובן מדובר במקרה חירום. בלימות מיותרות קוטעות את תנועת הרכב ומחייבות האצה מחדש, ועל כן גורמות לבזבוז דלק. לקראת רמזורים, פניות והשתלבות בצמתים תנו לרכב להאט בהדרגה על ידי "גלישה" עם המומנטום הקיים שלו, כך שתוכלו לבלום בקלות תוך שימוש מינימלי בבלמים או להמשיך בנסיעה תוך האצה מתונה בהתאם לצורך. הימנעו גם מלחיצות מהירות וחזקות מדי על דוושת הדלק. סגנון הנהיגה יכול להיות משמעותי ביותר מבחינת הוצאות הדלק. נהיגה "פרועה" מובילה לבזבוז כמות כפולה של דלק לעומת נהיגה מתונה ורגועה.
  • בנסיעה בינעירונית סעו במהירות של 90 קמ"ש במקום 120 קמ"ש. באופן זה תוכלו לחסוך עד 20% מצריכת הדלק.
  • כבו את המנוע כאשר אתם ממתינים לאסוף חברים או בני משפחה, או בפקק תנועה שאינו מתקדם כלל. השחיקה שתיגרם למכלולים מכאניים שונים היא זניחה. כאשר אתם ממתינים ברכב מותנע, צריכת הדלק יכולה להגיע לשיעור של 2 ליטר בנזין בשעה. חשוב לדעת כי הטענה כי תהליך התנעת הרכב צורך כמות גדולה של דלק ושוחק את הרכיבים המכאניים באופן משמעותי אינה נכונה. שחיקה יכולה להיווצר רק בהתנעה הראשונה של הרכב לאחר שעמד לפחות 6-8 שעות, והוא קר לחלוטין. לכן, כדאי לדומם את המנוע, גם אם מדובר בזמן קצר. למעשה, במכוניות רבות המיוצרות כיום, קיים מנגנון אשר מדומם את המנוע אוטומטית בעצירה.
  • בנסיעות בעיר מומלץ לפתוח חלונות במקום להפעיל את המזגן. לעומת זאת, בנסיעות בינעירוניות, נהיגה עם מזגן פועל תהיה חסכונית יותר, שכן חלונות פתוחים יפגעו באווירודינמיקה של הרכב.
  • הקפידו על בדיקת האוויר בצמיגים וניפוחם על פי הוראות היצרן. צריכת הדלק יכולה לעלות בעשרה אחוזים ואף יותר כאשר הצמיגים אינם מנופחים בהתאם להוראות היצרן. רצוי לנפח את הצמיגים קרים, ולא לאחר נסיעה ארוכה.
  • הקפידו על ביצוע טיפול תקופתי לרכב בזמן לשמירה על תפקוד הרכב באופן תקין לבדיקות ולטיפולים הכלולים בטיפול התקופתי  השפעה על תפקוד המנוע, זרימת הדלק, מערכת ההצתה ועוד.
  • רוקנו את הבאגז' ממטען מיותר. ככל שהרכב עמוס יותר, צריכת הדלק עולה. אם אין לכם צורך כרגע במתקן לאופניים או בגגון, פרקו אותם.
  • פיח במנוע, מסנן אוויר סתום, דליפה במזרק הדלק, אלו רק מספר דוגמאות לתקלות במנוע אשר עלולות להוביל בין היתר לצריכת דלק מוגברת. כאשר ישנו חשד לתקלה או לירידה ביעילות פעולת המנוע, מומלץ שלא להתמהמה ולגשת בהקדם למוסך לביצוע דיאגנוסטיקה ממוחשבת לרכב.
  • סוג הרכב – לפני רכישת רכב, כדאי להשקיע מחשבה ולהבין מהם הצרכים שלכם. לדוגמא, אם רוב הנסיעות שלכם הינן בעיר, לא כדאי לקנות רכב שטח שצורך כמות גדולה של דלק לעומת מכונית עירונית משפחתית. אם רוב הנסיעות שלכם הינן בינעירוניות, שקלו רכישת רכב עם מנוע דיזל. באשר לגודל הרכב, אם אין לכם צורך במכונית משפחתית גדולה, רכשו מכונית קטנה וקלה.

לסיכום, הקפדה על מצב רכב תקין והרגלי נהיגה נכונים יכולים לחסוך עבורכם כסף רב בהוצאות הדלק בכל שנה. מעבר לכך, הם יכולים למנוע תקלות ברכב שיצריכו הכנסת הרכב למוסך, ולא פחות חשוב מכך, לשמור על בטיחות הנוסעים ברכב. ללא ספק תרצו להימנע מתיקוני תקלות מיותרות או חלילה תיקוני רכב לאחר תאונה.


מוסך סיטרואן ירושלים  |  מוסך הונדה ירושלים  |  מוסך טויטה ירושלים  |  מוסך פורד ירושלים

סגירת תפריט

קביעת טיפול