גורמים לתאונות דרכים – ומה אתם יכולים לעשות כדי למנוע אותן

טיפול מוסךלמרבה הצער בישראל מתרחש מספר רב של תאונות דרכים בכל שנה. על פי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), בשנת 2014 פתחה משטרת ישראל כ-80 אלף תיקי תאונות דרכים, מתוכם כ-59 אלף תיקי תאונות דרכים עם נפגעים. בעוד תאונות קלות מסתכמות בנזקים לרכב המצריכים טיפול מוסך בעלות נמוכה או גבוהה בהתאם לנזק, תאונות קשות יותר עלולות להוביל לנזקי גוף ואף אבידות בנפש.

ניתן למנות 3 גורמים לתאונות דרכים:

  • הגורם האנושי – תרבות הנהיגה או במילים אחרות, התנהגות הנהגים על הכביש. סיבות לתאונות בהקשר זה יכולות להיות חוסר תשומת לב או נהיגה במצב של עייפות, ביצוע עבירות תנועה במכוון, נהיגה בשכרות וכו'. סטטיסטיקות מראות שהסיבה לכ-93% מתאונות הדרכים הינה הגורם האנושי, וחלק ניכר מתוך התאונות הללו התרחשו כתוצאה מהיסח דעת של הנהג. ללא ספק כיום ישנן אלמנטים שונים שיכולים להסיח את דעת הנהג, כגון שיחה עם הנוסעים האחרים ברכב, הרדיו וכיום בולט בהקשר זה הטלפון הנייד.
  • תשתית – תשתיות בלתי מפותחות או לקויות עלולות גם הן להוביל לתאונות דרכים.
  • ליקויים מכניים בכלי הרכב – תקלות ברכב הינן גם הן גורם לתאונות דרכים. הן עלולות לנבוע מתחזוקה לקויה של הרכב או מבלאי והתיישנות.

נהגים אמנם אינם יכולים לשלוט בגורם תשתיות הכבישים והדרכים אבל בוודאי יכולים לשלוט בגורם האנושי וכן במידה רבה בגורם השלישי. נהיגה בצורה אחראית ותוך ריכוז מלא במשימה זו יכולה למנוע את מירב תאונות הדרכים, כפי שניתן לראות מן הסטטיסטיקות. תחזוקת רכב הינה אחת מן ההוצאות החודשיות המשמעותיות עבור רוב המשפחות אשר פונות לשירותי מוסכים בירושלים. מעבר לטיפולים תקופתיים נדרשים ותיקוני תקלות שמתרחשות באופן טבעי ברכב עם הזמן, הוצאה על תיקון הרכב בעקבות תאונה שניתן היה למנוע הינה בזבוז כספי בלתי רצוי, וזאת מבלי לקחת בחשבון את מפח הנפש, הטרחה והזמן שיש להשקיע בכך.

באשר לגורם השלישי, גם כאן בהחלט יש לנהג/בעל הרכב השפעה. הקפדה על תחזוקה ראויה לכלי הרכב, ביצוע טיפול תקופתי לרכב בזמן וכו' יכולים למנוע במידה רבה תקלות ברכב, וכתוצאה מכך גם תאונות דרכים.

אם כן, כנהגים ו/או בעלי רכב, יש באפשרותנו להקטין את הסיכון להתרחשות תאונת דרכים על ידי שינוי תרבות הנהיגה והקפדה על תחזוקה נאותה של הרכב. בנוסף, כיום ברכבים חדישים מותקנות אמצעים ומערכות בטיחות שונים כגון כריות אוויר, מערכת ABS ועוד, שללא ספק עוזרות גם הן להפחית את נזקי תאונות הדרכים, ואף ישנה אפשרות כיום להתקין מערכות התרעה בכלי הרכב שיכולות לסייע גם הן במניעת תאונות. אמצעים ומערכות לבטיחות המותקנים ברכב לרוב פועלים באופן ממוחשב, ולכן ישנה חשיבות לטיפול ברכב במוסך אשר מציעה שירותי דיאגנוסטיקה ממוחשבת בירושלים בכדי להבטיח איתור מהיר ונכון של התקלה ותיקונה באופן הטוב ביותר.

עם זאת, לא פעם השיקול הכלכלי בעיקר יהפוך רכישת רכב שאינו חדש לאופציה המועדפת. אם הינכם שוקלים לרכוש רכב שאינו יד ראשונה, מומלץ לוודא שתרכשו רכב תקין או שתבינו את סדר גודל ההוצאה הכספית הצפויה בכדי לתקן תקלות מהותיות ברכב, ובהתאם להחליט האם ברצונכם לקנות את הרכב. יש לציין שראנדן, מוסך בירושלים, מציע בדיקה ראשונית וייעוץ לקראת רכישת רכב ללא כל עלות. בין אם אתם מעוניינים ברכישת רכב עבורכם והנכם נהגים מנוסים או ברכישת רכב ראשון לנהג צעיר, קניית רכב ללא בדיקה שלו עלולה לגרום למפח נפש אם תגלו שרכשתם רכב עם ליקויים ובפניכם כעת הוצאה כספית בלתי צפויה לתיקונם. חשוב יותר מכך, נהיגה ברכב שאינו תקין מהווה סכנה ממשית לבטחון הנוסעים ברכב. בדיקת רכב לפני קנייה במוסך ראנדן תאפשר לכם להחליט האם כדאי לכם להשקיע בבדיקת הרכב במכון רישוי (דבר שכרוך בעלות בלתי מבוטלת של כמה מאות שקלים), ובהנחה ותעשו זאת, תוכלו לחזור עם תוצאות הבדיקה למוסך ראנדן ולקבל ייעוץ וסדרי גודל של עלויות תיקון הליקויים שנמצאו ברכב.

לקוחות ראנדן, מוסך בתלפיות, נהנים משירותי מוסך מקיפים הכוללים בין היתר מכונאות רכב, דיאגנוסטיקה ממוחשבת, תיקון תקלות חשמל ומיזוג אוויר ברכב, טיפולים תקופתיים, הכנה לטסט ועוד. בנוסף, לקוחות הממוסך נהנים משירות VIP הכולל איסוף הרכב מבית הלקוח או מקום עבודתו אל המוסך והחזרתו עם סיום הטיפול. כל זאת, במחירים נמוכים עד 20% ממחירי מוסכי היבואנים.

סגירת תפריט

קביעת טיפול