בדיקת קיץ לרכב

בדיקת קיץ לרכבמטרתה של בדיקת קיץ לרכב היא לוודא כי הרכב פועל באופן תקין כך שיאפשר לנהגים נסיעה בטוחה ונעימה. בדיקת קיץ לרכב הינה בעלת חשיבות לא פחות מבדיקת חורף לרכב, שכן גם תנאי הקיץ עלולה להעמיד את הנהג והנוסעים ברכב בסכנה במידה והרכב אינו ערוך אליהם.

החום הגדול של הקיץ יכול להביא לתקלות במערכות הרכב השונות אשר יסכנו את הנוסעים בו. כמו כן, נהיגה בחום רב ללא מיזוג יעיל ברכב גורמת לעייפות ומביאה לירידה ביכולת הריכוז של הנהג. כידוע, ישיבה בפקקים במזג אוויר שרבי אינה חוויה נעימה ומרגיעה, ונהיגה כאשר איננו ערניים מספיק מהווה סכנה של ממש.

עם השנים הטמפרטורות האופייניות לחודשי הקיץ עולות בכל רחבי הארץ, וגם לתושבי הבירה מומלץ להשתמש בשירותי בדיקת קיץ של מוסך בירושלים.

מערכת הקירור

החום הגבוה בארץ מגדיל באופן משמעותי את העומס על מערכת הקירור של הרכב. נסיעה עם מערכת קירור שאינה תקינה יכולה לגרום נזק בלתי הפיך למנוע של הרכב. חופשות וטיולים אופייניים בחודשי הקיץ מצריכים בדרך כלל נסיעות ארוכות, דבר אשר מגביר את הסיכוי להתחממות המנוע עקב תקלה במערכת הקירור. בבדיקת הקיץ יבדוק המוסך כי צינורות הגומי במנוע אינם סדוקים וכי ישנו מספיק נוזל קירור במערכת. עם זאת, מומלץ לבדוק באופן תדיר במהלך הקיץ את מפלס נוזל הקירור.

מצבר

מצבר הרכב גם הוא נתון לעומס נוסף בקיץ, ויש לבדוק את תקינותו, היות והוא אחראי בין היתר לפעילות המזגן והמאווררים של הרכב. במידה והמצבר אינו תקין יש להחליפו.

מערכת מיזוג אוויר

בדיקת קיץ לרכב כוללת בדיקה של מערכת מיזוג האוויר ברכב במטרה לאתר תקלות במערכת המיזוג אם ישנן ותיקונן בזמן. כמו כן במהלך הבדיקה נערכים החלפה של המסנן וניקוי מערכת המיזוג מן האבק והלכלוך שהצטברו בו במשך הקיץ הקודם והחורף. פעולות אלו עוזרות לשיפור ביצועי מערכת המיזוג ומניעה של עומס מיותר עליה.

צמיגים

חום הקיץ עלול להביא להתחממות והתפוצצות של הצמיגים במידה ויש בהם לחץ אוויר נמוך מהנדרש. בדיקת קיץ במוסך כוללת בדיקת תקינות הצמיגים ווידוא כי לחץ האוויר הינו על פי הוראות היצרן. מציאת סימני שחיקה, יובש או סדקים בצמיג הינם אינדיקציה לכך שהצמיג אינו תקין. מומלץ להגיע לבדיקת קיץ במוסך בשעות הבוקר, כאשר הצמיגים עדיין קרים.

מגבים

החום והיובש בקיץ פוגעים במגבים, וישנה חשיבות רבה להחלפתם אם הם יבשים, סדוקים או אינם פועלים כראוי, שכן המגבים מבטיחים ראות תקינה במהלך הנהיגה. מאותה סיבה, חשוב לוודא כי מערכת המתזים פועלת באופן תקין.

מוסך ראנדן, מוסך בירושלים, מציע בדיקת קיץ לרכב ללא עלות. ניתן לתאם מראש את מועד הבדיקה דרך אתר האינטרנט, על ידי מילוי טופס הזמנת טיפול/שירות ובחירת התאריך הנוח לכם.

להזמנת בדיקת קיץ, לחצו מוסך ראנדן

סגירת תפריט

קביעת טיפול