טלפון מוסך ראנדן
רח' בעלי המלאכה 2, ירושלים
טיפול רכב תקופתי - טיפולי רכב תקופתיים - מוסך ראנדן
הכנה לטסט - טסט לרכב - מוסך ראנדן
טיפול חורף - הכנה לחורף - טיפולי רכב - מוסך ראנדן
חדשות ומבצעים
במוסך ראנדן מתחייבים למחירים נמוכים, עד 20% פחות ממחירי מוסכי שירות!

טסט לרכב - בדיקה מקדימה והעברת טסט על ידי אנשי המקצוע של ראנדן
180 ש"ח + מע"מ בלבד!

מוסך ראנדן מבצע טיפולים תקופתיים לרכב וכן בדיקות לפני רכישה.
התקשרו וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית עבור הרכב שלכם - 6780790 - 02

15% הנחה לסטודנטים 
על העבודה בטיפול רכב במוסך ראנדן. (ההטבה בהצגת כרטיס סטודנט בתוקף)טיפים ומידע מקצועי


לחצו על הכותרות לקריאת המאמרים המלאים.

גיר רובוטי DSG סיאט

היתרון בגיר רובוטי DSG המותקן ברכבי סיאט הוא בכך שמחשב התיבה משלב מראש את ההילוך הבא בתיבה שאינה פעילה, וכך כאשר יש צורך להחליף הילוך, נותר לו רק לנתק את המצמד הפעיל, ולחבר את האחר. משמעות הדבר היא שיפור ביעילות הרכב. החלפת ההילוכים מהירה וחלקה יותר, וכתוצאה מכך גם צריכת הדלק יעילה יותר.

תיבת הילוכים רובוטית DSG ברכבי אאודי

ברכבי אאודי כיום מותקנת תיבת הילוגים רובוטית DSG, אשר משפרת את יעילות הרכב בשני היבטים: החלפת הילוכים מהירה יותר ותצרוכת דלק משופרת. ראנדן, מוסך בירושלים, מציע שירותים מקיפים, ביניהם גם טיפול בתקלות גיר DSG ברכבי אאודי.

גיר DSG סקודה

תיבת ההילוכים DSG (קיצור של Direct-shift gearbox)  הוצגה לראשונה בשנת 2003 על ידי קבוצת פולקסוואגן. גיר DSG הציג יתרונות שונים דוגמת תצרוכת דלק טובה יותר והחלפת הילוכים מהירה. כחלק מקבוצת פולקסוואגן, גם ברכבי סקודה הוטמע גיר DSG. קראו על גיר DSG סקודה, תקלות נפוצות ותיקונן.

תיבת הילוכים DSG פולקסוואגן

תיבת הילוכים DSG של חברת פולקסוואגן הינה תיבת הילוכים אוטומטית - רובוטית בעל מצמד כפול. היא כוללת שני מצמדים ונראית מבחינת המשתמש כמו תיבה אוטומטית. להמשך קריאה לחצו....

מוסך יונדאי בירושלים – מקצועיות ואמינות מעל הכל!

רכבי היונדאי גם הם מטבע הדברים מצריכים תחזוקה שוטפת ובדיקות מוסך שונות. לבעלי רכבי יונדאי ישנם מגוון אפשרויות טיפול בין אם זה ללכת למוסך יונדאי רשמי או למוסך מורשה בעל הידע המקצועי לטיפול ברכבי יונדאי. להמשך קריאה כנסו..

טיפול מוסך מקצועי לטויוטה

המוסך ראנדן הנו מוסך טויוטה בירושלים מקצועי ואמין המטפל בכל דגמי טויוטה השונים באופן המקצועי והמקיף ביותר. אנו מספקים מגוון שירותי רכב.הטיפול המקצועי אצלנו במוסך ראנדן מתבצע באמצעות הציוד הטכנולוגי המתקדם והחדיש ביותר ובהתאם להוראות היצרן. למידע נוסף לחצו!

איך לבחור מוסך סקודה בירושלים?

הפופולאריות של רכבי הסקודה העלתה מטבע הדברים את הביקוש עבור מוסך סקודה בירושלים מקצועי ואמין. ישנם מוסכים רבים המגדירים את עצמם כבעלי ניסיון וידע מקצועי ברכבי סקודה, אך בפועל רבים מהם אינם מספקים את השירות הנדרש ומשאירים את הלקוח עם נזק גדול יותר. להמשך קריאה..

מערכות התרעה ומניעת תאונות דרכים

מערכות להתרעה על סכנות בכביש הם אחד החידושים העכשוויים ביותר בתחום הרכב, ומטרתן לשמור על בטחון הנוסעים ברכב ולמנוע תאונות. מערכות אלה כוללות מצלמות ומספר בקרים המנטרים את מקומך בכביש ביחס לשאר המכוניות וסביבת הכביש עצמו, והן מתריעות בפני סיכונים. להמשך קריאה..

מוסך ראנדן - אמינות מעל הכל

אנו במוסך ראנדן מאמינים כי אחד הדברים שחשובים ביותר לבעלי רכב במוסכים הוא רמת האמינות שלהן. חוסר ידע בתחום מכונאות הרכב מעלה חששות אצל בעלי רכב ממצב בו המוסך יפברק תקלות בכדי להעלות את מחיר הטיפול ברכב. אמנם אנו מאמינים שמרבית המוסכים פועלים ביושר, אך גם המיעוט יכול להשפיע לרעה על התדמית של כלל המוסכים. להמשך קריאה..

החלפת רפידות בלמים וצלחות

תקינות של צלחות ורפידות בלמים הינה חשובה ביותר ובעת עצירת חירום יכולה להציל חיי אדם. מומלץ לגשת למוסך לביצוע החלפה או חריטה של צלחות בלמים וכן החלפת רפידות בלמים, שכן מדובר באלמנטים בטיחותיים ממדרגה ראשונה. רפידות וצלחות בלמים בלתי תקינות לא יאפשרו בלימה של הרכב ועלולים להוביל לאיבוד שליטה עליו. להמשך קריאה..

מוסך בתלפיות

בעלי רכב רבים אשר מחפשים מוסכים בירושלים מגיעים בסופו של דבר לאזור התעשייה תלפיות, בו ממוקמים מרבית המוסכים בעיר. העובדה כי באזור ריכוז גדול של מוסכים מהווה יתרון עבור בעלי רכב שכן ביכולתם לבקר במספר מוסכים, להתרשם מהם ובסופו של דבר לבחור מוסך בתלפיות אשר מציע לדעתם שירותים מקצועיים ואמינים במחירים הוגנים. להמשך קריאה..

הכן רכבך לחורף

חשוב ביותר לבצע בדיקה לרכב לקראת החורף, בכדי לוודא שמערכות הבטיחות ברכב תקינות, ויוכלו לפעול באופן מיטבי בתנאי הנהיגה הקשים בחורף. בדיקת חורף לרכב יכולה למנוע תאונות ולהציל חיים, למנוע הורדה של הרכב מהכביש או קבלת קנס גבוה מרשויות החוק. להמשך קריאה..

מערכות בטיחות ברכבים חדישים

מערכות בטיחות מתקדמות מורכבות כיום בכל הרכבים החדישים. מערכות אלו יכולות להציל את חיי הנוסעים ברכב ולכן חשוב לוודא שהן פועלות באופן תקין. בדיקת מערכות אלו נעשית באמצעות דיאגנוסטיקה ממוחשבת, שמאפשרת זיהוי נכון ומהיר של התקלה כמו גם הדרך הנכונה לתיקונה. להמשך קריאה..

הצעת מחיר נוספת לטיפול רכב

לא פעם, בעלי רכב מכניסים את רכבם לטיפול בתקלה ומקבלים הצעת מחיר של אלפי שקלים. אמנם אחזקת רכב משמעה הוצאות בלתי מבוטלות שהינן בלתי נמנעות, אך חשוב לדעת שכל בעל רכב רשאי לבקש הצעת מחיר ממוסך נוסף, ומומלץ לעשות זאת בעיקר כאשר עולה חשד באשר לאמינות הצעת המחיר הראשונית. להמשך קריאה..

שירותי מוסך מוזלים לסטודנטים בירושלים

החזקת רכב בתקופת הלימודים הסטודנטיאליים יכולה להוות אתגר גדול במיוחד, שכן סטודנטים רבים עובדים בשכר נמוך יחסית ו/או עובדים במשרות חלקיות, וזאת במקביל לתשלום דמי לימוד גבוהים. ראנדן, מוסך בירושלים, מציע שירותי מוסך מקצועיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום הרכב בהנחות משמעותיות לסטודנטים. המוסך מעניק 15% הנחה לסטודנטים על העבודה בטיפול רכב. להמשך קריאה..

מוסך ראנדן בירושלים - שומרים על בטיחותכם

ראנדן הינו מוסך בירושלים אשר מציע שירותי מוסך מקצועיים מקיפים, המלווים את בעל הרכב כל השנה, בביצוע טיפולים ותיקונים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, מתן מענה אישי מהיר בכל שאלה וצורך, מעקב אחרי זמני טיפולים וחידוש טסט לרכב ועוד. להמשך קריאה..

איך להימנע מטסט חוזר לרכב? טיפים שיעזרו לכם להעביר את הרכב טסט בפעם הראשונה

מעבר לעלות לטסט שאמנם אינה גבוהה במיוחד, טסט חוזר לרכב מצריך לא מעט התרוצצות ואיבוד זמן יקר לצורך תיקון ליקויים שנמצאו ברכב וחזרה למכון הרישוי. עבור רוב האנשים זה יתבטא גם באיבוד לא מעט שעות עבודה. בעוד ישנן בדיקות אותן ניתן לבצע לבד, ישנן ליקויים אותם ניתן יהיה לגלות רק על ידי אנשי מקצוע. מוסך ראנדן מציע בדיקה מקדימה לאיתור ליקויים, שתבטיח העברת הרכב טסט בפעם הראשונה. להמשך קריאה..

גורמים לתאונות דרכים – ומה אתם יכולים לעשות כדי למנוע אותן

למרבה הצער בישראל מתרחש מספר רב של תאונות דרכים בכל שנה. בעוד תאונות קלות מסתכמות בנזקים לרכב המצריכים טיפול מוסך בעלות נמוכה או גבוהה בהתאם לנזק, תאונות קשות יותר עלולות להוביל לנזקי גוף ואף אבידות בנפש. כנהגים ו/או בעלי רכב, יש באפשרותנו להקטין את הסיכון להתרחשות תאונת דרכים על ידי שינוי תרבות הנהיגה והקפדה על תחזוקה נאותה של הרכב. להמשך קריאה..

רכישת רכב ראשון לנהג צעיר

אם גם אתם הורים לנער מתבגר או נערה מתבגרת שקיבלו זה עתה את רישיון הנהיגה שלכם, בוודאי יש לכם המון מחשבות, חששות ולבטים שרצים אצלכם בראש, ובצדק! איזה רכב לקנות לילד או לילדה? כמה כסף להשקיע? האם לקנות מליסינג או מפרטי? האם לקנות רכב חדש או משומש? האם לקנות רכב גדול או קטן? מה יהיו השלכות הבחירה על הוצאות תחזוקת הרכב ובכלל זאת טיפול במוסך? להמשך קריאה..

טיפול מוסך בירושלים – עלות שעת עבודה

עלות טיפול רכב במוסך מורכבת לרוב משני חלקים: עלות שעות עבודה ועלות חלקי חילוף. חשוב לדעת כי קיימים פערים גדולים בתעריפי שעת עבודה בין מוסך למוסך. באופן כללי, מחירי שעת עבודה במוסכים כלליים זולים יותר מן המחירים במוסכי יבואן. מה חשוב לבדוק לפני הכנסת הרכב למוסך? קראו במאמר זה. להמשך קריאה..

טיפול בתקלות תיבות הילוכים

מאמר המסביר על הסוגים השונים של תיבות הילוכים וכן היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. קיימים סוגים שונים של תקלות בתיבות הילוכים, חלקן פשוטות יחסית לתיקון, חלקן חמורות ומורכבות יותר. תקלות בתיבות הילוכים אוטומטיות שונות לעיתים מתקלות בתיבות הילוכים ידניות, וכן ישנן תקלות אופייניות לדגמים ספציפיים, ומצריך ידע ושימוש במכשור שונה. להמשך קריאה..
 

תיקון תיבות הילוכים אוטומטיות, שיפוץ והחלפה

מאמר המסביר על תקלות נפוצות בתיבת הילוכים ("גיר) אוטומטית, סוגי טיפולים וטכניקות התקלות הנפוצות בגירים אוטומטיים יכולות להיות ברכיבים האלקטרוניים וכן ברכיבים המכניים כגון גלגלי השיניים או מערכות המצמד (קלאץ'). תקלות מכניות יכולות להיות קשורות בשמן הגיר, בייצור פגום או בשימוש שגוי במערכת הגיר האוטומטית הגורם למאמץ יתר וכתוצאה מכך להיחלשות החומרים, שבירה של גלגלי השיניים ואף קריסה מוחלטת של מערכת תיבת ההילוכים. להמשך קריאה..
 

בדיקת קיץ לרכב

מטרתה של בדיקת קיץ לרכב היא לוודא כי הרכב פועל באופן תקין כך שיאפשר לנהגים נסיעה בטוחה ונעימה. בדיקת קיץ לרכב הינה בעלת חשיבות לא פחות מבדיקת חורף לרכב, שכן גם תנאי הקיץ עלולה להעמיד את הנהג והנוסעים ברכב בסכנה במידה והרכב אינו ערוך אליהם. החום הגדול של הקיץ יכול להביא לתקלות במערכות הרכב השונות אשר יסכנו את הנוסעים בו. כמו כן, נהיגה בחום רב ללא מיזוג יעיל ברכב גורמת לעייפות ומביאה לירידה ביכולת הריכוז של הנהג. להמשך קריאה..
 

בדיקת רכב לפני קנייה

רכישת רכב מהווה את אחת מן ההוצאות הגדולות של אדם במהלך חייו, ולכן עליו לבדוק היטב האם קניית רכב ספציפי שבחר הינה כדאית. עלות בדיקת רכב לפני קנייה עומדת על סכום ממוצע של 600 ₪ עבור מכונית פרטית. מוסך ראנדן מציע בדיקה ראשונית של הרכב וייעוץ ללא עלות(!) במטרה להחליט האם כדאי לכם לגשת למכון בדיקה מורשה או לא, בהתאם למצב הרכב והסכום המבוקש עליו. להמשך קריאה..
 

מוסך בירושלים

כיום הרכב הפרטי הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו, וכמעט לכל משפחה בישראל יש לפחות כלי רכב אחד בבעלותה. כבעלי רכב פרטי תזדקקו למוסך עבור טיפולים תקופתיים (פעם או פעמיים בשנה) ויש לקחת בחשבון כי אין רכב, חדש כישן, בו לא יווצרו לעולם תקלות אשר יחייבו תיקון במוסך. לכן, חשוב לבחור מוסך בירושלים בו תדעו כי תקבלו את טיפול אמין ומקצועי עבור רכבכם במחירים סבירים. להמשך קריאה..
 

תקלות במערכת הבלמים של הרכב

מערכת הבלמים הינה מערכת בטיחות חשובה ביותר בכלי רכב, שכן היא זו שמאפשרת בקרה על תנועת הרכב. בעוד תקלות במערכות אחרות ברכב דוגמת המנוע או תיבת ההילוכים יכולות להביא לעיכוב בתנועת הרכב, תקלות במערכת הבלמים מהוות סכנה של ממש עבור הנוסעים מעבר לנזקים לרכב שעלולים לגרור הוצאות כספיות משמעותיות. להמשך קריאה..
 

מערכת ההיגוי

אחזקה לקויה של מערכת ההיגוי מהווה אחת מן הסיבות הנפוצות ביותר לתאונות דרכים.תפקידה של מערכת ההיגוי הוא לאפשר לנהג כיוון התקדמות הרכב, שמירה על כיוון ישר, פנייה של הרכב והחזרה למצב ישר לפי הצורך, בנוחות וללא מאמץ, ותוך שמירה על יציבות הרכב ואחיזת כביש טובה. המאמר מפרט, בין היתר, סיבות לתקלות נפוצות במערכת ההגה, אשר מחייבות טיפול במוסך. להמשך קריאה..
 

תקלות חשמל ברכב

מערכת החשמל ברכב מורכבת מרכיבים רבים, ותקלות חשמל ברכב נעות מתקלות פשוטות הניתן לתיקון על ידי בעל הרכב ועד לתקלות מורכבות המצריכות טיפול במוסך על ידי חשמלאי רכב מוסמך. תקלות חשמל יכולות להתרחש במערכות ורכיבים שונים ברכב, ביניהם מחשב הרכב, החלונות החשמליים, מערכת האזעקה, הקודים או החיישנים, מערכת תאורת הרכב ועוד. להמשך קריאה..
 

תחזוקה מונעת של הרכב

תחזוקה מונעת שומרת על תקינות הרכב ומערכותיו, ויכולה להתריע על תקלה לפני שתוביל לנזק חמור לרכב. אמנם הרכב מורכב ממערכות שונות ובאופן טבעי, כמו בכל מכונה, גם בו יכולות להיווצר תקלות, אך תחזוקה מונעת תאפשר לכם ליהנות מרכבכם עם מינימום לתקלות. להמשך קריאה..
 

טיפול לרכב – האם לבחור במוסך יבואן או מוסך כללי ?

בעבר, בעל רכב היה חייב לטפל ברכבו במוסכים מטעם היבואן, שאם לא ככן היה מאבד את האחריות על הרכב. כיום, הודות לתיקון בחוק (חוק ההגבלים), כל בעל רכב יכול לטפל ברכבו בכל מוסך שהוא, ועדיין להיות זכאי לאחריות היבואן, כל עוד מדובר על מוסך מורשה על ידי משרד התחבורה. כך, בעלי רכבים יכולים לבדוק ולהחליט מהו המוסך הנכון עבורם, בין אם מדובר בטיפול תקופתי, טיפול בתקלה ברכב או חלילה טיפול רכב לאחר תאונה. להמשך קריאה..
 

נהיגה בחורף

נהיגה בחורף טומנת בחובה סכנות רבות, עקב תנאי מזג האוויר. בחורף נהגים חווים לא פעם תנאי ראות גרועים ורדת החשיכה כבר בשעות אחה"צ המקודמות מקשה גם היא על ההבחנה בנעשה בכביש ותגובה בזמן.הנהיגה מסוכנת במיוחד בימי הגשם הראשונים, כאשר הגשם גורם לשכבת הלכלוך והשמן שציפתה את הכביש לצוף, וחלק מן הנהגים עדיין נוטים להמשיך בצורת הנהיגה בה נהגו בחודשי הקיץ. בימים אלו, כמות ההחלקות ותאונות הדרכים עולה במאות אחוזים. מוסך ראנדן, מוסך בירושלים, ריכז עבורכם כמה דברים שחשוב לדעת לגבי נהיגה בחורף. להמשך קריאה..
 

שמירה נבונה על מערכת מיזוג האוויר ברכב

האביב הקצר של ישראל מגיע, ואחריו הקיץ הלוהט. אחד הדברים הנחוצים ביותר ברכב בחודשי הקיץ היא מערכת מיזוג אוויר תקינה הפועלת היטב. הבעיות הנפוצות ביותר במערכת מיזוג הרכב הן תקלות בקירור. המאמר מפרט תקלות אפשריות במערכת מיזוג האוויר של הרכב, ומספק טיפים לתחזוקה נכונה של מערכת מיזוג האוויר ברכב. להמשך קריאה..
 

מחשבי רכב

כיום רוב המערכות במכונית מופעלות על ידי מחשב, ביניהן המנוע, הגיר, מערכת ה-ABS, כריות האוויר ועוד. לכן, ישנה חשיבות רבה לכך שבעת תקלות רכב, בעלי רכב יכניסו רכבם לטיפול מקצועי של מוסך בירושלים אשר מעסיק עובדים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום הדיאגנוסטיקה הממוחשבת ומחזיק במכשור המתאים לאיתור ולתיקון תקלות מסוג זה. להמשך קריאה..
 

אחריות על טיפולי רכב במוסך

לעיתים בעלי רכב מכניסים רכבם לטיפול במוסך, אך מגלים כי הוא הוחזר אליהם כשמצבו עדיין לא תקין. החוק הישראלי מתייחס למקרים כאלו ומגן על הצרכן במקרים מסוימים. חשוב כי בעלי רכב ידעו מתי הם מוגנים על ידי החוק וכיצד עליהם לפעול במקרה שהם חשים כי לא קיבלו שירות ראוי. להמשך קריאה..
 

מוסך בירושלים - דיאגנוסטיקה לרכב

אחת ההתפתחויות המשמעותיות בעולם הרכב בעשורים האחרונים היתה התקנת מערכות אלקטרוניות ממוחשבות ברכבים. עם התפתחות זו מוסכים בירושלים רבים הבינו את הצורך במחלקת דיאגנוסטיקה לרכב אשר תיתן מענה לתקלות במחשבי הרכב. בכדי לתת שירות מקצועי בתחום זה יש צורך בציוד מקצועי מתקדם ועובדים אשר מחזיקים בידע טכנולוגי ויכולות מקצועיות גבוהות בתחום. להמשך קריאה..
 

מוסך ראנדן בירושלים  - שמים דגש על שירות אמין ואדיב

למרבה הצער, מוסכים בארץ זכו לשם רע בקרב רבים. לא פעם, בעלי רכבים חוששים להפוך לקורבן לרמאות מצד המוסך כשהם מכניסים את הרכב לטיפול. חשוב לציין שיש גם בעלי מוסכים הוגנים אשר מקפידים על עבודה מקצועית ואמינה. לכן, החשיבות היא בבחירה נכונה של מוסך בכדי להבטיח שקט נפשי. מוסך ראנדן בירושלים מקפיד על מתן שירות מקצועי, אמין ואדיב, ובמחירים הוגנים. להמשך קריאה..
 

תקלות מנוע רכב

תקלות מתרחשות בכל רכב במהלך חייו, ביניהן יכולות להיות גם תקלות מנוע. ברוב המקרים תקלות מסוג זה יצריכו הכנסה של הרכב למוסך לבדיקה ולטיפול. בין תקלות המנוע אשר עלולות להיות קשות יותר לאבחון יהיו כאלו אשר מתרחשות לסירוגין או רק בתנאים מסוימים בעת הנהיגה. בכל חשד לתקלה במנוע מומלץ לעצור את הנסיעה, בכדי להימנע מסיכון הנוסעים ברכב וכן התפתחות נזק חמור יותר ברכב. להמשך קריאה..
 

טיפים לבעלי רכב לפני טיפול מוסך בירושלים

כל בעל רכב נזקק לשירותי מוסך מעת לעת, בין אם מדובר על טיפול תקופתי או תיקון תקלה ברכב. הכנסת הרכב למוסך עקב תקלה ברכב הינה חוויה ממנה חוששים לעיתים בעלי רכבים מן הסיבה הפשוטה שהם אינם מחזיקים בידע רב בתחום מכונאות הרכב, אינם מבינים באמת מה הבעיה ברכב, כיצד ניתן לתקנה, ומה העלות הסבירה לתיקון תקלה מסוג זה. להמשך קריאה..
 

חלקי חילוף לרכב

פעמים רבות טיפול רכב במוסך עקב תקלה או חלילה תאונה מצריך החלפת רכיבים במכונית. ישנה חשיבות רבה מבחינה בטיחותית לבחירת חלקי חילוף נכונים אשר יתאימו לרכב ויעשו עבודתם נאמנה. מעבר לכך, לחלקי חילוף לרכב יכול להיות משקל בלתי מבוטל בחשבון הסופי שתקבלו מן המוסך שיכלול הן חיוב עבור שעות עבודה והן עבור חלקי הרכב שהותקנו במכונית שלכם. להמשך קריאה..
 

תיקון, ניקוי או החלפת רדיאטור

רדיאטור בלתי תקין עלול לגרום נזקים חמורים. התחממות יתר של המנוע עלולה לגרום לעיוותים בחלקי המנוע ועקב כך לפגוע בתפקוד של הרכב. כמו כן, התחממות של המנוע מעל לטמפרטורה המקסימלית הרצויה יכולה להשבית את המנוע לחלוטין. מיותר לציין שמצבים כאלו עלולים לסכן גם את נהג הרכב ונוסעיו. להמשך קריאה..
 

טיפים לחיסכון בהוצאות הדלק

אחזקת רכב הינה אחת מן ההוצאות הגדולות בבתי אב רבים. בתוך כך כלולים הוצאות רישוי הרכב וביטוחי הרכב, טיפולי רכב תקופתיים, תיקוני תקלות מעת לעת וכמובן, הוצאות הדלק, שיכולות להסתכם בסכומים בלתי מבוטלים בכל חודש. אנו בראנדן, מוסך בירושלים, ריכזנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות הדלק. להמשך קריאה..
 

תחזוקת מצבר הרכב

מאמר זה מבית ראנדן, מוסך בירושלים, יעזור לכם להבין מהן הפעולות שאתם, בעלי רכב, תוכלו לבצע כדי למנוע תקלות ולהאריך את חיי המצבר. עם זאת, יהיו מקרים בהם כדאי .יהיה לגשת למוסך לבדיקה ו/או טיפול של חשמלאי רכב מוסמך. להמשך קריאה..
 

טיפול מוסך בתקלות תאורה ברכב

תקלות במערכת התאורה ברכב יכולות לסכן את נוסעיו, שכן הן עלולות לפגוע ביכולת הנהג לראות כשורה את הכביש, לפגוע ביכולת נהגים אחרים לראות את הרכב ואיתותיו במהלך הנסיעה ועוד. בעוד ישנן תקלות קלות אשר רוב בעלי הרכב יכולים לטפל בהן בעצמם, דוגמת החלפת נורה שרופה, אך ישנן תקלות תאורה אשר מחייבות טיפול מוסך. להמשך קריאה..
 

טיפול בנזקי רכב כתוצאה מתדלוק בדלק לא נכון

במשך השנים נעשו כל מיני שיפורים כדי לייצר דלק שיש לו תכונות המתאימות למנועים החדשים, והיום יש רמה פחות או יותר אחידה של סוגי בנזין למנועי רכב שונים. עם זאת, תדלוק בדלק בלתי מתאים עלול להוביל לעצירת הרכב ללא יכולת להמשיך בנסיעה, לגרום נזקים קשים לרכב ולהצריך טיפול מוסך. להמשך קריאה..
 

בעל רכב? אלו הבדיקות שתוכל לבצע בעצמך ולמנוע תקלות מיותרות

בדיקות רכב - מאמר מבית ראנדן, מוסך בירושלים, ובו טיפים והסבר על בדיקות שכל בעל רכב יכול לבצע בעצמו כמו למשל בדיקת שמן מנוע, בדיקת מים ברידאטור ובדיקת אוויר בגלגלים. ביצוע בדיקות אלו ואחרות באופן עקבי ובהתאם להוראות היצרן, יעזרו לשמור על תקינותו ואורח חייו של הרכב, יכולים לחסוך בהוצאות טיפולי מוסך, והחשוב מכל, יעזרו לשמור על בטיחותכם. להמשך קריאה..
 

מה אומרות נורת האזהרה השונות ברכב, ומתי צריך לגשת למוסך

כאשר נדלקת נורת אזהרה ברכב בעת הנסיעה, חשוב לדעת מה כדאי לעשות. מאמר זה יעזור לכם להבין מה משמעות כל נורת אזהרה ברכב, ובמידה והיא נדלקת, האם כדאי להמשיך בנסיעה עד למוסך קרוב, או לעצור בצד הכביש ולהזמין גרר שייקח את הרכב למוסך. להמשך קריאה..
 

רצועת טיימינג – כל מה שרציתם לדעת

רצועת טיימינג, או בעברית רצועת תזמון, היא חלק מהרכב המנוע ברכב. קריעה או שחיקה של רצועת טיימינג גורמת למפגש בין הבוכנות לשסתומים, ובעקבות כך יתכן עיקום או שבירה של השסתומים או הבוכנות ולחוסר תפקוד של המנוע עד כדי השבתה של ראש המנוע והמנוע. נזק כזה הינו בלתי הפיך ותיקונו במוסכים הוא על ידי שיפוץ ראש מנוע ו/או מנוע או החלפת מנוע. להמשך קריאה..
 

קניית רכב יד שנייה

רכישה בלתי נבונה של רכב יד שניה עלולה לגרום למפח נפש עקב תקלות חוזרות ברכב, טיפולי מוסך רבים והוצאות גבוהות. ריכזנו עבורכם תשובות למספר שאלות חשובות שיעזרו לכם בתהליך קניית רכב יד שנייה: כיצד לבחור את סוג הרכב המתאים עבורכם, ממי כדאי לקנות רכב יד שניה, מהן הבדיקות שהוא צריך לעבור והיכן כדאי לערוך אותן. להמשך קריאה..

רעידות בהגה בעת הנהיגה – סיבות וטיפול

אחת מן הסיבות הנפוצות בגינן בעלי רכב רבים מכניסים את הרכב לטיפול מוסך היא רעידות בהגה אותן הם חשים בנהיגה במהירות בינונית ו/או גבוהה. אם הנכם חווים רעידות בהגה, מומלץ לטפל בדבר בהקדם האפשרי, שכן התעלמות עלולה להוביל לנזקים לרכב ולסיכון הנוסעים בו. להמשך קריאה..

תקלות נפוצות במזגן הרכב

נהיגה ברכב עם מזגן לא תקין יכולה להשפיע על רמת הריכוז והשלווה של הנהג, בעיקר בימי קיץ חמים במיוחד. תקלות במזגן יכולות לנבוע מסיבות שונות ובהתאם לכך גם אופן הטיפול בבעיה במוסכים ישתנה. במאמר זה נפרט סיבות נפוצות לבעיות מזגן רכב והדרכים לפתרונן. להמשך קריאה..

ציוד שכדאי להחזיק תמיד ברכב

כמו כל מכונה, גם ברכב יכולות לצוץ מעת לעת תקלות. הסיטואציה בה נתקעים עם הרכב בצד הדרך לעולם אינה נעימה. עם זאת, במקרים רבים, ניתן לטפל בתקלות באופן מיידי במידה ומחזיקים את הציוד הנכון ברכב. במקרים אחרים, בהם לא ניתן לטפל ברכב במקום, ואין מנוס מגרירת הרכב לטיפול מוסך, ישנו ציוד שחובה להחזיק ברכב על פי חוק וציוד מומלץ נוסף לשמירה על בטיחות הנהג והנוסעים ברכב. להמשך קריאה..